Festyn Obywatelski

Występ muzyczny, strefa zabaw dla najmłodszych, gry i konkursy – to tylko niektóre atrakcje czekające na uczestników III Białostockiego Festynu Obywatelskiego. W niedzielę (16 września) na Plantach białostoczanie będą mogli poznać projekty zakwalifikowane do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019.

Białostocki Festyn Obywatelski odbędzie się w najbliższą niedzielę w Parku Planty – obok fontanny. Rozpocznie się o godz. 13.00 i potrwa do godz. 19.00. Tradycyjnie, jak w poprzednich latach, nie zabraknie atrakcji dla małych i dużych białostoczan. Wystąpi zespół Live Orkiestra (będzie można potańczyć). Imprezę poprowadzi dj Grodzki. Na festynie zostaną zorganizowane stoiska – Budżetu Obywatelskiego 2019 oraz organizacji pozarządowych. Mieszkańcom zaprezentują się projektodawcy.

– Zapraszam mieszkańców na trzeci Białostocki Festyn Obywatelski. Spotkajmy się w niedzielę na Plantach – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – W trakcie festynu odbędą się działania promocyjne związane z Budżetem Obywatelskim. Warto poznać projekty, na które już w przyszłym miesiącu będzie można zagłosować. Głosowanie rozpocznie się 3 października.

Na mieszkańców w Parku Planty będą czekały m.in. animacje, zabawki dmuchane, gry i konkursy. Specjalnie z myślą o najmłodszych przygotowane zostaną gry i zabawy oraz bezpłatna wata cukrowa.

W październiku pod głosowanie białostoczan zostaną poddane 93 projekty. Jedna osoba będzie mogła zagłosować maksymalnie na 4 projekty z dowolnej kategorii. Jak co roku można będzie głosować w punktach konsultacyjnych lub przez internet.

Kamila Bogacewicz UMB


Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/v2.2/?id=http%3A%2F%2Fwww.kobiecybialystok.pl%2F33921-2%2F): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /wp-content/themes/ideaweb/template-parts/social-media.php on line 14

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.