5. Targi Książki w Białymstoku. Fotorelacja

Od piątku 22 kwietnia jeszcze do niedzieli 24 kwietnia trwają 5. Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku, organizowane przez Fundację Sąsiedzi.

W budynku Opery roi się od stoisk wystawienniczych, odbywają się tam też spotkania autorskie w ramach festiwalu „Na pograniczu kultur”, który towarzyszy targom. Niektóre z wydarzeń mają miejsce także w Teatrze Lalek. Konferansjerem targów jest Adam Neczyperowicz, znany białostocki kabareciarz.

Kiedy odwiedza się targi można odnieść wrażenie, że statystyki czytelnictwa w Polsce są mocno zaniżone. Momentami pomiędzy stoiskami ciężko się przecisnąć. Popularnością cieszą się zwłaszcza stoiska wydawnictw, oferujące literaturę dla dzieci, ale też wszędzie tam, gdzie pokazuje się znany autor, ustawia się długa kolejka chętnych po autografy.

Szczegółowy harmonogram festiwalu można znaleźć na stronie Fundacji Sąsiedzi. Ryszard Wolański, Dariusz Rosiak, Wacław Radziwinowicz, Mariusz Szczygieł, Adam Wajrak to tylko niektóre, bardziej znane nazwiska sobotnich wydarzeń. Swoje książki podpisywała też ełczanka Aneta Zamojska, autorka książki „Sekundy do szczęścia”, którą można było wygrać na naszym portalu. Wraz z nią, na wspólnym stoisku, swoją książkę „Szczęśliwa kobieta – rozwój kariera miłość” promowała Renata Wrona – trener i coach.

W niedzielę na pewno długa kolejka ustawi się do Kasi Tusk, która będzie podpisywać fanom swój „Elementarz stylu”.

Targi książki to nie tylko promowanie czytelnictwa poprzez możliwość kupna książek z przeróżnych dziedzin, ale także często jedyny sposób, by spotkać znanych pisarzy. Dla dzieci również znajdzie się coś ciekawego. Swoje stoiska mają bowiem sklepy z nietypowymi zabawkami, takimi jak gry, piasek kinetyczny czy ogromne podłogowe kolorowanki. Wiele z nich można wypróbować na miejscu, co oczywiście mali odwiedzający chętnie robią!