Zabawki do kąpieli – poznaj 5 najpopularniejszych

Gdy niemowlę kończy 7-8 miesięcy, kąpiel staje się dnia niego kolejną okazją do zabawy. Dziecko wesoło chlapie, głośno się śmieje i sięga po różne przedmioty, które znajdują się w jego zasięgu. Aby maluch bawił się wyłącznie akcesoriami przeznaczonymi dla niego, warto przygotować zabawki kąpielowe. Oto 5 najpopularniejszych zabawek kąpielowych ostatnich lat.

1. Nakręcane zwierzątka

Nakręcane zwierzątka to akcesoria dla niemowląt, które wielu rodziców kojarzy z czasów dzieciństwa, lecz dostępne obecnie zabawki zapewniają dzieciom jeszcze większą frajdę. Żółwie, hipopotamy, rybki, kaczuszki – to tylko część nakręcanych zwierzątek, jakimi mogą bawić się maluchy. Wśród kąpielowych akcesoriów dla niemowląt dostępne są nakręcane zwierzaki na baterie – zabawki tego typu nie tylko pływają po nakręceniu, ale i wydają dźwięki, śpiewają oraz świecą. Specjalna konstrukcja chroni baterię przed wilgocią, dzięki czemu żółwik lub hipopotam służą przez wiele miesięcy.

2. Gumowe kaczuszki i inne zwierzaki

Gumowe kaczuszki to klasyka pośród zabawek kąpielowych – bawiło się nimi kilka pokoleń dzieci. Wśród akcesoriów dla niemowląt znajdzie się obecnie nie tylko kaczuszki, ale i inne gumowe zwierzaki. Dzieci mogą bawić się zestawami z gumowymi rybkami, hipopotamami, dinozaurami, konikami morskimi i wieloma różnymi stworzeniami. Zabawki tego typu łatwo odnaleźć nawet pod pianą, a żywe barwy stymulują maluchy do sięgania po zwierzątka.

3. Książeczki do kąpieli

Zabawkowe akcesoria dla niemowląt powinny stymulować maluchy do rozwoju i poznawania świata. Tak jest w przypadku książeczek do kąpieli, które są wykonane z materiałów odpornych na wodę. Książeczka jest wypełniona kolorowymi, radosnymi obrazkami, które zachęcają dziecko do przeglądania kolejnych stron. Zabawka sprawia, że maluch chętniej słucha bajek czytanych przez rodzica i sięga po książeczki także po kąpieli. Książeczki takie można znaleźć m.in. w Nodik.pl.

4. Zestaw do łowienia rybek

Wanna z ciepłą wodą to doskonałe miejsce do zabawy w łowienie rybek. Zestaw z wędką i kolorowymi rybkami umożliwia dziecku ćwiczenie motoryki małej, precyzji oraz cierpliwości. Elementy są wyposażone w magnesy, które ułatwiają łapanie ryb i zachęcają malucha do dalszej zabawy. W zestawie znajdują się dwie wędki, dzięki czemu jest to kąpielowe akcesorium dla niemowlęcia i starszego rodzeństwa lub małego dziecka i rodzica. Dodatkowo rybki po naciśnięciu tryskają wodą, bawiąc dzieci i dorosłych.

5. Prysznic zabawka

Akcesoria dla niemowląt takie jak prysznic zabawka podobają się w szczególności maluchom, które mają około 10-12 miesięcy. Zabawkowy prysznic po naciśnięciu przycisku tryska wodą, co pozwala dziecku oswoić się z wodą i polubić zabawy w wannie. Wysokość prysznica sprawia, że woda polewa ciało malucha, a twarz i włoski pozostają suche. Kolorowy, radosny wzór przykuwa uwagę niemowlęcia, które z radością naciska przycisk włączający prysznic. Zabawka jest w pełni bezpieczna dla malucha, gdyż polewa go wodą znajdującą się w wannie – woda ma dzięki temu odpowiednią temperaturę.