Ambasadorki Białostockiego Sportu będą promować miasto!

Natalia Maliszewska i Patrycja Maliszewska z Łyżwiarskiego Klubu Sportowego Juvenia podpisały w poniedziałek (17 lutego) z prezydentem Białegostoku Tadeuszem Truskolaskim umowę o współpracy. Ambasadorki Białostockiego Sportu będą promować Białystok w swoich relacjach z imprez sportowych, wywiadach i w social mediach.

Natalia Maliszewska na uroczystość podpisania umowy przyjechała prosto z zawodów Pucharu Świata w Holandii. W weekend po raz pierwszy w historii zajęła 3. miejsce na 1000 metrów w zawodach tej rangi. To historyczne osiągnięcie białostoczanki na tym dystansie, dotychczas odnosiła sukcesy w biegach na 500 metrów. W ubiegłym roku zdobyła złoty medal mistrzostw Europy, a siedem lat temu brązowy w sztafecie na tym samym dystansie.

Dzięki podpisanej umowie Natalia i Patrycja Maliszewskie stały się Ambasadorkami Białostockiego Sportu. Taki tytuł ma również młociarz Podlasia Białystok Wojciech Nowicki, który z powodu zagranicznego wyjazdu nie mógł przybyć na uroczystość w białostockim Pałacyku Gościnnym. Ambasadorzy mają promować stolicę Podlasia w swoich relacjach z imprez sportowych, wywiadach i innej aktywności, także w mediach społecznościowych.

– Zawsze namawiałyśmy swoich znajomych, żeby tutaj przyjechali i zwiedzili nasze miasto, także cieszę się, że to wyszło tak naturalnie. Nigdy wcześniej bym nie pomyślała o tym, że jako sportowiec będę mogła reprezentować też swoje miasto – powiedziała Natalia Maliszewska.

Patrycja Maliszewska podkreśliła, że wiele osób na całym świecie już zna ją i jej siostrę.

– Wiedzą, że kiedyś bardzo dobrze jeździłam, doznałam kontuzji, ale jest siostra. Kiedyś odbierając nagrodę od prezydenta Białegostoku powiedziałam, że dziękuję za to wsparcie, bo inwestując we mnie, inwestowaliście też w moje młodsze rodzeństwo. Jak widać, są efekty tego wszystkiego – powiedziała Patrycja Maliszewska.

Patrycja Maliszewska jest utytułowaną zawodniczką Łyżwiarskiego Klubu Sportowego Juvenia – sześciokrotną medalistką mistrzostw Europy, to także dwukrotna olimpijka, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski.

– Zależy nam na wspieraniu najlepszych sportowców. Są to zawodnicy, którzy odnoszą sukcesy na arenach międzynarodowych i tym samym promują Białystok – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Short track staje się coraz bardziej popularny, dzięki takim zawodniczkom jak Natalia i Patrycja. Okazało się bowiem, że nie tylko osoby, które są z Azji mogą mieć osiągnięcia właśnie w tej dziedzinie sportu.

Miasto wspiera zawodników od ponad 10 lat przyznając stypendia i nagrody za sukcesy sportowe (Partycję Maliszewską od 2008 r., Wojciecha Nowickiego od 2010 r., a Natalię Maliszewską od 2012 r.). Teraz na działania związane promocją Białegostoku Miasto przekaże Ambasadorom Sportu 100 tys. zł: Wojciechowi Nowickiemu – 50 tys. zł, Natalii Maliszewskiej – 30 tys. zł i Patrycji Maliszewskej – 20 tys. zł.

 

Eliza Bilewicz-Roszkowska 

za: bialystok.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.