Nowoczesna aranżacja wnętrz

Moda dotycząca wystroju wnętrz nie jest tak dynamiczna, jak ta, która panuje chociażby w świecie odzieży, jednak z upływem lat również ulega zmianom. Mieszkanie jest pewnego rodzaju wizytówką właściciela, dlatego warto być na czasie z aktualnymi trendami. Co jest na czasie i na co zwrócić szczególną uwagę, aranżując wygląd naszego domu?

 

Pokój dzienny

Aktualnie większość osób w ciągu dnia znaczną część czasu spędza w salonie, dlatego tak ważna jest umiejętna aranżacja pokoju dziennego. Projektując nowoczesne domy i mieszkania, coraz większą wagę przywiązuje się do umieszczenia dużej ilości okien lub nawet przeszklonych ścian. Jest to nie tylko niezwykle eleganckie, ale również praktyczne. Duża ilość światła dziennego we wnętrzu pozwala zaoszczędzić energię, a do tego nadaje pomieszczeniom pozytywnego charakteru. Bardzo ceniony w dzisiejszej aranżacji wnętrz jest minimalizm i duże przestrzenie. Z pewnych względów nie jest to rozwiązanie kładące nacisk na praktykę – zastępując większe szafy małymi komodami, możemy mieć problem z pomieszczeniem wszystkich rzeczy, jednak zdecydowanie nadrabia w kwestiach wizualnych. Minimalizm nie jest oczywiście równoznaczny z rezygnacją z dodatków – te są jak najbardziej mile widziane, jednak należy je zaaranżować w przemyślany sposób.

Kuchnia

Przede wszystkim kuchnia musi być funkcjonalna, ale nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, żeby również stanowiła ozdobę naszego domu. Jeżeli pomieszczenie, w którym planowana jest właśnie kuchnia, dochodzimy do wniosku, że należy wyburzyć ścianę, która oddziela ją od salonu. Jeżeli natomiast jest pokaźniejszych rozmiarów – również możemy wyburzyć ścianę, umożliwiając wzajemne dopełnianie się tych dwóch pomieszczeń. Co prawda otwartą kuchnię jest ciężej urządzić, ale odpowiednio zaplanowana zrobi dużo lepsze wrażenie, niż urządzona jako osobne pomieszczenie. Musimy jednak zwrócić uwagę na to, aby otwarta kuchnia nie zdominowała wystroju połączonego wnętrza.

Sypialnia

Projektując dom, dla własnej wygody warto zatroszczyć się o to, aby salon był od strony południowej budynku, sypialnia natomiast od północnej. Ograniczone światło dzienne jest wskazane właśnie w pomieszczeniu, w którym lokatorzy spędzają godziny nocne. Wykończając takie pokoje, powinno się zrezygnować z jaskrawych barw i skupić się na jednolitych oraz uspokajających. Dodatkowo należy pamiętać, że czasy, gdy jeden żyrandol rozwiązywał sprawę oświetlenia pokoju, minęły. Dziś dodatkowe źródła światła w postaci mniejszych lamp traktujemy również jako ozdobę. Ważną sprawą jest dobór żarówek do rodzaju oświetlenia – w żyrandolu powinniśmy stosować żarówki białe o mocnym świetle, w lampach nocnych natomiast postawmy na światło bardziej subtelne, wpadające w odcienie żółtego.

Łazienka

Awangarda dotknęła również i łazienek. Proste wanny i zabudowane kabiny prysznicowe w nowo budowanych domach powoli odchodzą w zapomnienie. Prysznic przyjmuje teraz bardziej otwartą formę, mianowicie często ogranicza się do ruchomych przeszklonych ścian i odpływu w podłodze. Nowoczesne wanny natomiast zamieniają w miejsce, gdzie nie tylko możemy wziąć kąpiel i poleżeć w ciepłej wodzie, ale również doświadczyć masażu i w pełni się zrelaksować. Ważnym elementem łazienek (ale nie tylko) są lustra, które nie da się ukryć, że wraz z upływem kolejnych lat, nabierają coraz większych rozmiarów.

Artykuł został napisany na podstawie materiałów dostępnych na stronie: https://poliszdesign.pl/salon-w-wersji-nowoczesnej/


Warning: file_get_contents(http://www.linkedin.com/countserv/count/share?url=http%3A%2F%2Fwww.kobiecybialystok.pl%2Faranzacja-nowoczesna-mieszkania%2F&format=json): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /wp-content/themes/ideaweb/template-parts/social-media.php on line 30

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.