Autorka bloga Little Town Shoes z promocją książki w Białymstoku

Magdalena Muszyńska – Chafitz, to białostoczanka i autorka bloga LittleTownShoes.com. Będziesz mogła ją spotkać już 1 kwietnia w centrum naszego miasta na wieczorze autorskim w Świecie Książki.

Z Nowym Jorkiem na TY? To połowa sukcesu. A z Nowym Jorkiem na NY? To już pełne wtajemniczenie! Magdalena Muszyńska-Chafitz, autorka popularnego bloga LittleTownShoes.com, zna to fantastyczne miasto od podszewki, jest nim zafascynowana i tą fascynacją zaraża czytelnika. Jak pisze, w którymkolwiek kierunku zdecydujesz się pójść, spotka cię tu coś nieprzewidywalnego. NY cię zaskoczy, rozśmieszy albo złamie twoje serce. W chwili, gdy postawisz stopę w tym mieście, stajesz się nowojorczykiem.

W swojej książce „Z Nowym Jorkiem na NY”, autorka daje mnóstwo rad ‒ co w Nowym Jorku naprawdę warto zobaczyć? Co zjeść? Kiedy ruszają słynne wyprzedaże? Gdzie się bawić? Skąd jest najlepszy widok na Manhattan?

Ale nawet jeśli nie planujesz wyjazdu, po przeczytaniu tej książki będziesz z Nowym Jorkiem na NY.

Gdy mój mąż był małym chłopcem, ojciec zabrał go do Nowego Jorku. „Synu, chcę nauczyć cię czegoś ważnego o tym mieście”. Wyjął z torby majtki i włożył je sobie na głowę. Nikt na nich nie patrzył, nikogo to nie obchodziło. NY nie tyle zignorował ojca, co po prostu przyjął go takim, jakim był.

Magdalena Muszyńska-Chafitz urodziła się w Białymstoku. Po uzyskaniu dyplomu magistra Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie rozpoczęła karierę w finansach. Wszystko się zmieniło, gdy na ślubie swojego byłego chłopaka poznała swojego przyszłego męża ‒ nowojorczyka.

Przeniosła się do Nowego Jorku w 2008 r., w samym środku kryzysu finansowego. Nie mogąc znaleźć pracy w swoim zawodzie, rozpoczęła zupełnie nową karierę jako strateg mediów społecznościowych. Zafascynowana Nowym Jorkiem zaczęła dokumentować swoje nowe, szalone życie na autorskim blogu LittleTownShoes.com.

Jest licencjonowanym przewodnikiem po mieście (jedyny polski przewodnik po NYC ze złotą gwiazdką).

Mieszka na Brooklynie z mężem, psem (@AstorDogNYC) i dwoma kotami.

 

Data: 1.04.2016 r., godz. 17:00

Miejsce:, Księgarnia Świat Książki, ul. Rynek Kościuszki 32, Białystok

Wstęp: wolny