Białystok z drewna był #FOTORELACJA

Jak wielu z Was uświadamia sobie, że Białystok powstał z drewna? Po całym mieście (a szczególnie na Bojarach) możecie zetknąć się z architekturą drewnianych domów, które pamiętają czasy początków naszego miasta. Domy drewniane są jednak wszędzie – na każdym osiedlu, ulicy. Warto je zauważyć i pomyśleć nad ich historyczną wartością.

Organizatorzy projektu „Białystok z drewna” w tym roku po raz kolejny próbowali pobudzić do dyskusji mieszkańców naszego miasta, zainteresować i pokazać, że każdy drewniany dom, który mijamy, ma swoją historię.

W tegorocznej (drugiej) edycji projektu zorganizowano kilka ciekawych warsztatów: eksperymentalne, rękodzielnicze, modelarskie. Wszystkie łączył wspólny mianownik – inspiracja drewnianą architekturą Białegostoku.

My podpatrywaliśmy uczestników ostatniego z warsztatów pn. Od kreski do deski – warsztaty modelarskie, które odbyły się 18 czerwca w Galerii im. Sleńdzińskich. Prowadzili je: Radosław Błachnio i Paulina Kajewska – współorganizatorzy projektu.
Uczestnicy wykonywali model domu, inspirowany budynkami ze Szlaku Architektury Drewnianej z wykorzystaniem elementów do sklejenia z balsy oraz podkładów tekturowych z naklejonymi rysunkami elewacji. Dodatkowo organizatorzy przygotowali dla każdego mapkę z zaznaczonymi obiektami i informacją o ich historii. Zapraszamy na naszą fotorelację!

 


Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/v2.2/?id=http%3A%2F%2Fwww.kobiecybialystok.pl%2Fbialystok-z-drewna-byl-fotorelacja%2F): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /wp-content/themes/ideaweb/template-parts/social-media.php on line 14