Chcesz, by zapach perfum pozostał z tobą na dłużej? Sprawdź, jak to zrobić!

Uwielbiasz swoje perfumy, ale martwi cię, że nie są one tak trwałe jak byś tego oczekiwała? Następnym razem, zanim rano otulisz się swoim ulubionym zapachem, skorzystaj z kilku sprawdzonych trików i ciesz się nim przez cały aktywny dzień.

Perfumy najczęściej składają się z trzech nut zapachowych: nuty głowy, serca oraz bazy, nazywanej również nutą głębi lub nutą podstawową. Różnią się one od siebie przede wszystkim czasem utleniania, co powoduje, że pełnia aromatu perfum rozwija się etapami.

Jako pierwsza wyczuwalna jest nuta głowy, od której w głównej mierze zależy, czy dany zapach przypadnie nam do gustu. Jako drugą czujemy nutę serca, nadającą perfumom ich indywidualny charakter, zaś jako trzecią – nutę bazy, która jest swoistym tłem zapachu.

Zapach perfum przez cały dzień

Jako że aromat perfum rozwija się etapami, a pełnię jego zapachu możesz poczuć po upływie pewnego czasu, warto zadbać o to, by towarzyszył ci on niemal przez cały dzień. Jak to zrobić? Zanim rano spryskasz swoją skórę perfumami The Different Company, Hugo Boss, Calvin Klein czy jakimikolwiek innymi, posmaruj ciało bezzapachowym balsamem. Dzięki temu skóra będzie odpowiednio nawilżona, a zapach będzie trwalszy. Innym sposobem jest aplikacja perfum bezpośrednio po wzięciu prysznica, na wciąż lekko wilgotną skórę. Ten trik pozwoli ci zatrzymać zapach na dłużej, a także uniknąć przebarwień na ubraniach.

chcesz-by-zapach-perfum-pozostal-z-toba-na-dluzej-sprawdz-jak-to-zrobic-3

Jeśli jednak wolisz uzyskać jedynie delikatne wrażenie zapachowe, nie rozpylaj perfum na ciele. Stwórz z nich małą mgiełkę w powietrzu, a następnie wejdź w nią i pozwól, by zapach delikatnie cię otulił. Tę metodę polecamy również w sytuacjach, w których mocne zapachy nie są wskazane.

A może należysz go grona osób, które lubią czuć swój ulubiony zapach we włosach, pamiętaj, by nigdy nie aplikować perfum bezpośrednio na kosmyki. Zawierają one w swoim składzie alkohol, co może skutkować wysuszeniem i osłabieniem struktury włosów. Chcąc nadać kosmykom niepowtarzalny zapach, spryskaj perfumami szczotkę, odczekaj chwilę i przeczesz nią włosy. Nic prostszego!

Dbaj o swoje perfumy!

Nie sposób jednak nie wspomnieć, że nawet najlepsze triki nie okażą się pomocne, jeśli nie będziemy dbać o swoje perfumy. Trwałość i intensywność zapachu zależy także od warunków, w jakich przechowujemy flakony. Najlepiej trzymać je w zaciemnionym, suchym i chłodnym miejscu, dzięki czemu zapach nie straci zbyt szybko swoich właściwości i będzie towarzyszył ci nawet przez kilka lat.

chcesz-by-zapach-perfum-pozostal-z-toba-na-dluzej-sprawdz-jak-to-zrobic-1

Jak dobrać ten idealny zapach?

Jeżeli dopiero szukasz swoich ulubionych perfum, którymi będziesz chciała otulać się każdego dnia, powinnaś wiedzieć, jak właściwie testować kolejne zapachy. Pamiętaj, by po aplikacji perfum poczekać, aż wyschną na skórze. Pierwsze wrażenie, nawet najlepsze, niestety może być mylące, ponieważ wyczuwane jako pierwsze nuty głowy mogą ulotnić się już po kilkunastu minutach.

Warto też wiedzieć, że perfumy nie pachną tak samo na każdej osobie. Ich zapach zależy między innymi od pH skóry, stopnia jej natłuszczenia czy wydzielanych feromonów, dlatego nie powinnaś sugerować się ani aromatem, który wyczujesz u przyjaciółki, ani intensywnością czy trwałością perfum.