Czy poszukiwanie drugiej połówki na portalach randkowych to akt desperacji?

W obecnych czasach coraz bardziej popularne staje się poszukiwanie swojej drugiej połówki za pomocą internetu. Był taki moment, że jak grzyby po deszczu powstawały kolejne portale randkowe. Do dzisiaj pozostały jedynie te, które do tematu podchodziły profesjonalnie i dbały o jakość swoich ogłoszeń. Wiele osób twierdzi, że korzystanie z tego typu rozwiązania jakim jest portal randkowy jest aktem desperacji. Sięgamy do niego w sytuacji kiedy wszystkie inne możliwości zawiodły. Trudno się jednak z tym zgodzić i chciałbym przytoczyć klika argumentów za tym przemawiających.

Przede wszystkim pamiętajmy, że portal randkowy jest jedynie narzędziem, które ma nam pomóc w odnalezieniu naszej drugiej połówki. Nic tam nie dzieje się na siłę. To zupełnie normalne dla osoby, która wchodzi tam w poszukiwaniu partnera. To tak jakbyśmy poszli do sklepu po zakupy. W obu przypadkach cel jest ten sam, gdyż chcemy coś uzyskać. Dlaczego zatem użytkownik takiego portalu miałby być wyśmiewany, skoro to tylko jeden ze sposób na poznanie kogoś. Czy jest w tym coś nieodpowiedniego? Nie sadzę by było to coś uwłaczającego.

Można podać prosty przykład. Dlaczego osoba, która pod pozorem zabawy wybiera się do klubu albo na domówkę w poszukiwaniu partnera i jest w porządku, a użytkownik, który nie kryje się ze swoimi zamiarami na portalu jest uważany za desperata? W pierwszym przypadku nie widzimy w tym nic złego, a drugi wyśmiewamy. Przecież to niedorzeczne. Przyjęło się przekonanie, że w internecie można spotkać jedynie mało wartościowe osoby, ale przecież to brednie. Równie dobrze w klubie czy na imprezie możemy poznać mało ogarniętą osobę. Miejsce tak naprawdę nie ma znaczenia. Z pewnością na portalu randkowym jesteśmy w stanie spotkać ciekawe i inteligentne osoby. Co więcej łatwiej można to zweryfikować, gdyż większy nacisk jest tam kładziony na rozmowę. Ważne jest, aby zrozumieć, że czasy się już zmieniły i dzisiaj internet jest narzędziem, którego używamy właściwie do wszystkiego. Jeśli osobę, która szuka uczucia na portalu nazywamy zdesperowaną, To jak nazwać ludzi, którzy robią zakupy w sklepach online i wyszukują ciekawych promocji. Czy są oni leniwi i skąpi tylko dlatego, że robią to przez internet? Spójrzmy na to właśnie z tej perspektywy.

Zazwyczaj tego typu komentarze padają z ust ludzi, którzy nigdy nie byli na takim portalu. Skąd zatem mogą oni wiedzieć jak naprawdę funkcjonuje. Przecież nikt tam na siłę nie musi się spotykać. Co więcej mało kto ma tak duże ciśnienie, żeby za wszelką cenę doprowadzać do spotkania z drugą osobą. Wszystko tam odbywa się spokojnie i bez jakichkolwiek nacisków. Sami decydujemy z kim chcemy rozmawiać oraz czy doprowadzimy finalnie do spotkania. Tak naprawdę po drugiej stronie monitora znajdują się takie same osoby jak my, poszukujące miłości, ciepła czy po prostu kogoś do rozmowy. Nikt nie ma prawa nazywać ich zdesperowanymi tylko dlatego, że korzystają oni z internetu. Co jeśli nie mają oni po prostu innej możliwości? W XXI wieku powinniśmy już rozumieć, że internet wkracza w coraz więcej sfer życia i poszukiwanie swojej drugiej połówki także się do tego zalicza.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji
na temat randkowania w sieci odwiedź stronę www.uwodzenie.org To nie takie trudne jak się wydaje.