Czy w Białymstoku można zasmakować włoskiej tradycji?

Pizza w naszym kraju zakorzeniła się na dobre. Znana już od wielu lat, zdobyła podniebienie Polaków swoim wyjątkowym smakiem, a także możliwością wybrania dowolnego, najbardziej ulubionego smakowego wariantu. Wszystko jednak zależy zarówno od miejsca, jak i sposobu przygotowania. Przypominamy, że danie to oficjalnie pochodzi z Włoch, ale swoje prawdziwe korzenie ma już w starożytnej Grecji. Zatem, czy w Białymstoku można zjeść dobrą, włoską pizzę?

Szeroki wybór pizzerii w Białymstoku

W naszym mieście w chwili obecnej mamy niezwykle szeroki wybór pizzerii białostockich. Do dyspozycji mieszkańców, jak i osób odwiedzających Białystok, są zarówno lokale będące częścią większej sieci restauracji, jak i mniejsze, prywatne gastronomie, które radzą sobie równie dobrze. Kluczem do sukcesu w każdym przypadku jest wyjątkowy smak, a także bogata oferta, która regularnie przyciąga nie tylko stałych, ale również nowych klientów.

Wśród wszystkich lokali wyróżnia się między innymi Domino’s Pizza. Restauracja jest częścią większej sieci wywodzącej się ze Stanów Zjednoczonych. Pierwszy lokal tej marki powstał w 1965 roku w miejscowości Ypsilanti w stanie Michigan. Wtedy to Tom Monaghan – założyciel dokonał zakupu pizzerii, której w późniejszym czasie nadał nazwę znaną do dziś.

Domino’s? To oferta skierowana do każdego!

Domino’s Pizza wyróżnia obszerna oferta z pozycjami skierowanymi do konsumenta w każdym wieku. Smaczną potrawę w menu odnajdą zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe preferujące zupełnie inny smak. Najmłodszym zdecydowanie może zasmakować Margherita, czyli łagodna pizza zawierająca w swoim składzie wyjątkowe zioła, ser Galbani i oryginalny włoski sos. Z kolei starsi wielbiciele pizzy polubią wariant American Hot. Pizzę zdecydowanie ostrzejszą w smaku, której głównym składnikiem jest kiełbasa pepperoni, a za ostrość potrawy odpowiada papryczka jalapeno. Dodatkowo charakteru pizzy dodaje ser mozzarella.

Najlepsza, możliwa lokalizacja

W Białymstoku na pizzę możemy wybrać się do jednego z dwóch lokali Domino’s Pizza. Pierwszy z nich znajduje się przy ulicy Zachodniej, czyli blisko Lasu Zwierzynieckiego, w którym można spalić spożyte w posiłku kalorie. Z kolei drugi z lokali marki odnajdziemy przy ulicy Generała Józefa Hallera. Okolicę tworzą liczne sklepy i obiekty sakralne, dlatego wybranie się na rodzinny obiad w pizzerii po zakupach, czy nabożeństwie nie będzie najmniejszym problemem.

A może dostawa do domu?

Wyraźną zaletą omawianej marki jest fakt, że specjalizuje się ona również w dostarczaniu wybranych posiłków pod wskazany adres. Dzięki temu nie musisz opuszczać swojego mieszkania lub ciepłego domu, aby skosztować smacznej i wbrew pozorom zdrowej pizzy. Co ważne, dostarczane są wszystkie produkty z menu, dlatego nie musisz martwić się, że pizza, której spróbowałeś w lokalu, ominie Cię, kiedy jesteś zajęty pracą lub innymi ważnymi obowiązkami domowymi.

Jeżeli wspominamy o dowozie posiłków, warto również omówić wiele sposobów na złożenie zamówienia. Białostocka pizzeria Domino’s jako jedna z niewielu umożliwia zamówienie pizzy online nie tylko za pomocą telefonu, ale również strony internetowej marki znajdującej się pod adresem https://www.dominospizza.pl/, czy komunikatora Messenger zintegrowanego z serwisem społecznościowym Facebook. To niezwykle wygodne rozwiązanie, ponieważ umożliwia zamówienie pizzy dowolną, dostosowaną do naszych możliwości metodą.

Wpływ pizzy na zdrowie – czy to na pewno fast food?

W przekonaniu wielu osób utarło się, że pizza jest daniem niezdrowym i niepolecanym osobom zmagającym się z chorobami przewlekłymi, czy sportowcom. W rzeczywistości jednak wszystko zależy od użytych składników, ich jakości, a także świeżości samego dania. Fakt ten potwierdzają również naukowcy z Instytutu Zdrowia i Polityki Badań Naukowych Uniwersytetu w Illinois, którzy zgodnie twierdzą, że spożywanie pizzy mrożonej wypełnionej konserwantami nie prowadzi do niczego dobrego. Decydujmy się zatem wyłącznie na świeże danie przygotowane z wysokiej jakości składników zawierających mnóstwo cennych witamin i składników odżywczych.

Pizza w Białymstoku? To zdecydowanie najpopularniejsze danie nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Codziennie serwowana jest kilka milionów razy w przeróżnych wersjach, jednak w naszym kraju wciąż triumfuje capriciosa – niezwykle prosta, ale smaczna propozycja dla osób preferujących łagodny smak. Pamiętaj, że niemal każdą pizzę możesz przygotować również domu, sprawdź przepis na stronie http://okiemmamy.com.pl/pizza-czyli-obiad-okraglo/.

Źródła:

  • http://www.bialystokonline.pl/dwie-twarze-pizza-w-czasach-fit-felieton,artykul,103660,1,1.html
  • http://www.national-geographic.pl/aktualnosci/miedzynarodowy-dzien-pizzy-historia-pizza-sie-toczy
  • http://www.dziennikwschodni.pl/artykuly-sponsorowane/pizza-bez-tajemnic-oto-10-ciekawostek-na-temat-najpopularniejszego-na-swiecie-dania,n,1000195468.html
  • http://estrefazdrowia.pl/trzydziesci-plus/czy-pizza-jest-zdrowa/