Dieta pudełkowa sposobem na przytycie?

Trwa moda na zdrowy tryb życia. Coraz więcej osób chce uprawiać aktywność fizyczną i spożywać zdrowe posiłki. Na każdym kroku słyszy się o odchudzaniu i szczupłej sylwetce. Dziś o zupełnie odwrotnym problemie, jakim jest niedowaga.

Czym jest dieta pudełkowa?

Wiele osób łapie się za głowę słysząc o problemie z przytyciem. Istnieje jednak spore grono ludzi, którzy z natury są bardzo szczupli i walczą o każdy kilogram ciała. Rozwiązaniem dla tych, którzy chudość mają w genach jest dieta pudełkowa. Pod tą nazwą kryje się catering dietetyczny, czyli dowóz posiłków na cały dzień. Dania zapakowane w wygodne pudełka można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie, a to dopiero jedna z wielu zalet tej usługi!

Dietetyk służy poradą!

Na początek należy wspomnieć o możliwości konsultacji z dietetykiem. Każda profesjonalna firma cateringowa powinna oferować wiedzę i pomoc profesjonalisty. Aby była ona jak najbardziej satysfakcjonująca, istotne jest indywidualne podejście do klienta. Oprócz tego, że dietetyk powinien pełnić funkcję strażnika kaloryczności, jego zadaniem jest również analiza stylu życia i aktywności fizycznej klienta. Poznając jego nawyki żywieniowe będzie w stanie dopasować najlepsze, a przede wszystkim skuteczne rozwiązanie.

Kaloryczność to nie wszystko!

Odpowiednia analiza dietetyka to pierwszy krok do sukcesu! Drugim jest odpowiednie skomponowanie posiłków. Firmy cateringowe pilnują, aby w zamawianych posiłkach zgadzała się ilość kalorii. Jednak to nie ich jedyne zadanie. Równie istotny jest dobór odpowiednich makroskładników oraz ich rozkład w poszczególnych daniach. Zazwyczaj nie mamy czasu przygotować posiłku, a co dopiero przemyśleć właściwości każdego z wykorzystywanych składników.

 

Dieta pudełkowa – sposób na masę

Jak szybko i skutecznie przybrać na wadze? Kogo nie zapytamy, odpowiedź zawsze będzie taka sama – kurczak i ryż. Wszyscy mężczyźni, którzy aktywnie trenują i chcą „przypakować”, sięgają po te dwa składniki. Czy to jednak jedyna możliwość? Nie. Inne sposoby znajdziesz tutaj – https://www.eatzone.pl/pl-PL/Blog/dieta-na-mase-co-jesc. Z kolei decydując się na dietę pudełkową, możemy wybrać taką, która będzie zawierała takie pokarmy, które wpłyną na budowę mięśni.

Dieta pudełkowa – jak znaleźć firmę?

Diety pudełkowe są w naszym kraju coraz bardziej popularne, co oznacza, że coraz więcej firm oferuje tego typu usługę. Jednak jak znaleźć odpowiedniego dostawcę? Możesz chociażby sprawdzić ten link – https://www.eatzone.pl/pl-PL/Lokalizacje. Inną opcją jest skorzystanie z pomocy wyszukiwarki Google. Wystarczy, że wpiszesz hasło „dieta pudełkowa Warszawa” lub inne miasto i otrzymasz wszystkie interesujące cię wyniki.