Dni otwarte w przedszkolach

Białostockie przedszkola i zespoły szkolno-przedszkolne zapraszają na dni otwarte. Będą się one odbywały między 11 lutego a 4 marca. Dla rodziców i dzieci to szansa na zapoznanie się z ofertą edukacyjną tych placówek.

Dni otwarte organizuje 60 przedszkoli i zespołów szkolno-przedszkolnych w Białymstoku. W wyznaczone dni i godziny placówki będą dostępne dla dzieci i ich rodziców. Można wtedy odwiedzić wybrane miejsce, dowiedzieć się, jak wygląda oferta, jakie proponuje zajęcia obowiązkowe i dodatkowe. Można poznać kadrę przedszkolną, porozmawiać o priorytetach placówki. Taka wizyta ułatwia pierwszy kontakt kilkulatków oraz ich opiekunów z przedszkolem.

– Najmłodsi białostoczanie będą mogli zwiedzić wybrane przedszkole i oswoić się z nowym miejscem, gdzie rozpoczną pierwszy etap edukacji – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Rodzice poznają zasady rekrutacji oraz dowiedzą się, jak przygotować najmłodszych na pierwszy dzień w przedszkolu.

Aby zaplanować taką wizytę, warto zapoznać się z harmonogramem dni otwartych. znajdziecie go pod tym linkiem.

Warto też poznać terminy rekrutacji. Od 25 lutego do 6 marca rodzice będą mieli czas na złożenie wniosków do przedszkoli wraz z kompletem dokumentów. Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostanie podana 26 marca o godz. 15.00. Z kolei lista przyjętych i nieprzyjętych – 1 kwietnia.

Kamila Bogacewicz (UMB)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.