Jak dbać o skórę skłonną do podrażnień?

Cera wrażliwa wymaga specjalnej pielęgnacji. Kosmetolodzy uznają, że to właśnie ten typ skóry twarzy jest najbardziej problematyczny, a jego właścicielki mogą mieć spory kłopot, by utrzymać stan skóry w optymalnym stanie bez zbędnych niedoskonałości.

Przedstawiamy sposoby na codzienną pielęgnację cery skłonnej do podrażnień, by tak mogłabyś atutem wyglądu zewnętrznego, a nie czynnikiem, który wpływa na niego negatywnie.

Dobór odpowiednich kosmetyków

Cera wrażliwa wymaga dokładnego doboru kosmetyków. Te muszą być uważnie stosowane, jeśli pod uwagę weźmiemy przede wszystkim ich skład, ale też sposób użycia, konsystencję czy działanie.
Cera skłonna do podrażnień może być zaczerwieniona, mogą tworzyć się na niej wykwity. Często się przesusza, do tego piecze lub pojawia się świąd.
Nieodpowiednie są dla niej intensywne peelingi ani kosmetyki z mocnymi kwasami. Słabo działają też wszelkie sztuczne substancje, takie jak parabeny, silikony, aromaty. Zaleca się, by w przypadku cery wrażliwej nie korzystać z kosmetyków testowanych na zwierzętach ani takich, które zawierają skład pochodzenia zwierzęcego. Idealne wydają się kosmetyki arbonne, które wpisują się w zestawy dedykowane właśnie cerze problematycznej.

Zabiegi pielęgnacyjne

Cera skłonna do podrażnień wymaga konkretnej pielęgnacji. Każdego dnia należy przeprowadzać przynajmniej podstawowe zabiegi, które pozwolą utrzymać ją w doskonałej kondycji. To przede wszystkim jej dogłębne oczyszczanie i nawilżanie, ale również hamowanie procesu starzenia się skóry albo walka z pierwszymi zmarszczkami. W przypadku skóry podrażnionej ważne są także zabiegi, które przywrócą jej dobry stan. Warto pamiętać, że pieczenie, uczucie ciągnięcia się skóry czy wykwity i alergia po zastosowaniu złych preparatów, zawsze powodują spory dyskomfort.
Dobrym wyborem będzie lekki żel albo płyn do mycia twarzy, idealne są też płyny micelarne, by dokładnie oczyścić skórę z zanieczyszczeń i kosmetyków kolorowych. Warto wybierać kosmetyki arbonne, które w swoim składzie zawierają glicerynę, proteiny groszku czy też olejek malinowy i wyciąg ze smoczego owocu.
W celu nawilżania i usuwania pierwszych zmarszczek zaleca się natomiast kremy, głównie te o lekkiej, nietłustej konsystencji, które w swoim składzie zawierają kwas hialuronowy. To naturalna substancja, która nie wywoła alergii czy podrażnienia, za to doskonale nawilża i wypełnia bruzdy, sprawiając, że skóra staje się idealnie gładka i jędrna.
Należy podkreślić, że cera skłonna do podrażnień wymaga też dodatkowej ochrony, dlatego należy stosować pod makijaż preparaty z filtrami, które ochronią przed negatywnym wpływem promieni słonecznych. Co więcej, na rynku dostępne są też kosmetyki kolorowe, które w swoim składzie nie zawierają sztucznych substancji i właśnie takie najlepiej stosować w przypadku cery wrażliwej. Nie dość, że zadbamy wtedy o nienaganny wygląd, to jednocześnie będziemy odżywiać skórę twarzy i chronić ją przed niedoskonałościami.

Artykuł został napisany na podstawie materiałów dostępnych na stronie http://cococollection.blogspot.com/2018/07/arbonne-re9-advanced-prepwork-oto.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.