Jak dbać o trawnik latem?

Posiadanie domu z ogrodem to nie tylko czysta przyjemność dla ludzi, ale też masa obowiązków, którym należy sprostać. Bardzo ważna jest zwłaszcza pielęgnacja trawnika w okresie letnim. Istotną informacją dla zainteresowanych jest to, że trawnik trzeba regularnie podlewać. Należy czynić to bardzo obficie, aby trawa się przypadkiem nie wysuszyła. Ponadto warto mieć na uwadze to, że lepiej robić to wczesnym rankiem, wtedy efekty podlewania są optymalne. Jakość trawnika obniża się, gdy nie jest on regularnie podlewany, więc trzeba znaleźć trochę wolnego czasu, aby wykonać taką czynność. Zawsze można w tym celu zatrudnić doświadczonego ogrodnika, który będzie się tym zajmował pod nieobecność domowników, jednak związane jest to oczywiście z dodatkowymi kosztami. Trawa potrzebuje nawet 5 litrów wody dziennie, dzięki czemu będzie mogła w prawidłowy sposób rosnąć, a co za tym idzie trawnik będzie prezentował się bardzo atrakcyjnie i zachwyci każdego gościa.

Dokładne podlewanie trawnika

Istotne jest to, aby trawnik podlewać dokładnie, dlatego trzeba to robić precyzyjnie i przemyślanie, aby przypadkiem nie ominąć żadnego miejsca. Niektóre osoby wolą nawadniać własny trawnik wieczorem, gdyż wtedy mają więcej wolnego czasu, ale lepiej jest to robić rano, ponieważ można tym samym zapobiegać różnorodnym chorobom grzybowym, które mogą zaatakować trawniki. Warto więc wstać kilkanaście minut wcześniej, aby zdążyć podlać trawnik przed wyjściem do pracy, czy też na uczelnię. Na pewno okaże się to być korzystne rozwiązanie dla osób, które będą chciały mieć obok swojego domu piękny trawnik. Warto pamiętać też o tym, że trawa powinna być podlewana tylko wtedy, gdy na dworze nie panuje zbyt duże słońce, tak aby nie doszło do momentalnego procesu parowania wody. Jest to bardzo istotne, ponieważ jeśli dojdzie do parowania, wtedy trawa nie będzie miała dostarczonej odpowiedniej ilości wody, a co za tym idzie nie będzie w stanie rosnąć w zadowalającym tempie i jej jakość się pogorszy.

Regularne koszenie

Trzeba mieć na uwadze to, że posiadanie własnego trawnika to także obowiązek w postaci regularnego koszenia trawy. Nie powinna osiągać ona zbyt dużych rozmiarów, ponieważ wtedy jej podlewanie zajmie dużo więcej czasu, a przy okazji nie będzie też pewności tego, że woda dojdzie w każde miejsce, w którym powinna się znaleźć. Dzięki regularnemu koszeniu trawy zapobiegnie się zakwitaniu źdźbeł trawy. Oczywiście nie wszyscy mają na to czas, dlatego też zatrudnienie ogrodnika często jest najlepszym pomysłem z możliwych, jeśli ktoś posiada oszczędności we własnym budżecie domowym. Koszenie trawnika prowadzi do tego, że na powierzchni trawnika nie będzie można znaleźć żadnych przesuszonych miejsc, co jest bardzo ważne, jeśli trawa ma rosnąć prawidłowo, a jej jakość ma być zadowalająca dla domowników. Jak widać trzeba się trochę namęczyć, aby móc cieszyć się pięknym widokiem zielonej trawy przed swoim domem. Są to jednak czynności, które domownikom przysporzą wiele radości i dużą satysfakcję.

Autor artykułu:
Autorem artykułu jest zespół sklepu www.sklepdlaogrodu.pl – internetowego sklepu ogrodniczego.

Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/v2.2/?id=http%3A%2F%2Fwww.kobiecybialystok.pl%2Fjak-dbac-o-trawnik%2F): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /kobiecybialystok/wp-content/themes/ideaweb/template-parts/social-media.php on line 14

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.