Jak radzić sobie z upałem w pracy? Sięgnij po zdrowy sok owocowy

Lato nie jest łatwym czasem dla pracowników biurowych. Wszędzie tam, gdzie nie ma klimatyzacji, upały naprawdę dają się we znaki. Jak przetrwać kilka trudnych, nadchodzących miesięcy? Przyda się między innymi wyciskarka do soków. Prezentujemy kilka, ważnych porad.

Kluczowe odpowiednie nawadnianie

Pierwszą i podstawową zasadą przetrwania w czasie upałów jest regularne nawadnianie organizmu. Oczywiście należy spożywać odpowiednie, a nie jakiekolwiek, napoje. Warto sięgnąć przede wszystkim po niegazowaną wodę mineralną. Każdy człowiek powinien dziennie spożyć około 2 litry takiego płynu. W czasie upałów warto pić nawet 3 litry. Pocimy się bowiem i w krótkim czasie tracimy dużo wody z organizmu. Tym, którzy nie przepadają za wodą, przyda się natomiast wyciskarka do soków. Zdrowe soki również świetnie nawadniają organizm i zapewniają większe uczucie sytości. Pod żadnym pozorem nie należy natomiast sięgać po napoje gazowane, kawę i czarną herbatę. Napoje gazowane są sztucznie słodzone i zawierają dużą dawkę dwutlenku węgla. Ta zawartość nie nawodni zatem organizmu. Po gorące napoje w czasie upałów sięga natomiast raczej niewiele osób. Warto jednak wiedzieć, że kawa i czarna herbata również posiadają właściwości odwadniające, a nie nawadniające.

Soki ze sklepu a soki z wyciskarki

Przy czym warto zaznaczyć, że o wyciskarce do owoców wspomnieliśmy nie bez przyczyny. Sok ze sklepu nie nawodni naszego organizmu tak dobrze, jak sok z wyciskarki. Problem polega bowiem na tym, że napoje owocowe, sprzedawane w sklepach, zawierają często bardzo dużą dawkę cukru. Nie tylko zatem stanowią pierwszy krok do cukrzycy, ale jednocześnie nie nawadniają naszego organizmu tak, jak powinny. Wyciskarka do soków zaserwuje nam natomiast pyszny, płynny sok, pozbawiony jakichkolwiek konserwantów, barwników, a także dodatkowego cukru. Napój będzie słodki tylko dlatego, że same owoce zawierają sporo słodyczy. Oczywiście trudno o posiadanie wyciskarki do owoców w pracy. Można jednak przygotować taki sok w domu, zamknąć w szczelnym pojemniku, zabrać do pracy i przechowywać przez pewien czas w lodówce. Polecamy w szczególności wyciskarki wolnoobrotowe, dostępne na stronie internetowej https://hurom.pl/.

Wiatraki i wachlarze

Do chłodzenia ciała przydadzą się również wiatraki i wachlarze. Jeżeli nie mamy dostępu do klimatyzacji, będzie to całkiem niezła alternatywa. Oczywiście warto zadbać o to, by przed nadchodzącym sezonem dokładnie wyczyścić taki sprzęt. Zakurzony i brudny będzie bowiem nie tylko powodował reakcje alergiczne, ale i szybciej rozsiewał drobnoustroje i zarazki. A tego przecież nie chcemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.