Jak rozpoznać zdradę

Zdrada to jedna z najważniejszych przyczyn problemów w związku. Bardzo często staje się przyczyną poważnego konfliktu i rozstania. Mimo to statystyki pokazują, że wiele osób decyduje się na skok w bok. Kierują nimi zazwyczaj podobne motywy.

Najczęstszymi przyczynami zdrady partnera lub partnerki jest brak poczucia bliskości w związku. Oczywiście wiele osób zdradza w poszukiwaniu przygody, nowych wrażeń, rozrywki lub po prostu adrenaliny. Dla niektórych jest to sposób na dowartościowanie się i udowodnienie sobie, że nadal są pociągający dla płci przeciwnej.

Jak ukryć zdradę

Zdrada bardzo często zostaje wykryta, dlatego osoby, które decydują się na taką przygodę, powinny wiedzieć, jak skutecznie ukryć ją przed partnerem lub partnerką. Jak ukryć zdradę? Oczywiście najłatwiej sobie z tym poradzić w przypadku jednorazowego skoku w bok lub krótkiego flirtu. W takim przypadku ryzyko jest niewielkie, a wszystkie podejrzenia można bardzo łatwo rozwiać. Wystarczy zachować kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa. Szczególnie ostrożni powinni być panowie, ponieważ ich partnerka może bardzo łatwo zauważyć takie detale, jak zapach innej kobiety, a także jej włos przyczepiony do ubrania lub siedzenia samochodu.

Dużo większe problemy sprawia długi romans, który ciągnie się miesiącami, a nawet latami. Czym dłużej trwa taki związek, tym łatwiej wzbudzić podejrzenia. Jak ukryć romans? Przede wszystkim od samego początku trzeba zachować bardzo dużą ostrożność i przemyśleć swoje postępowanie. Warto pamiętać, że największe zagrożenie związane jest z nowoczesną technologią, czyli telefonami i komputerem, ponieważ to one właśnie będą używane do kontaktów.

Dlatego warto zaopatrzyć się w nowy numer telefonu, który będzie wykorzystywany jedynie do kontaktów z kochanką lub kochankiem. W tym samym celu należy również założyć nową skrzynkę pocztową oraz nowe konta we wszystkich komunikatorach. Wszystkie SMS-y trzeba usuwać natychmiast po otrzymaniu – zawsze istnieje ryzyko, że zostaną przypadkowo przeczytane przez drugą połówkę. Panowie powinni uważać przy płaceniu za randkę – wyciąg z konta można bardzo łatwo sprawdzić i znaleźć na nim podejrzane pozycje.

Gdy romans ciągnie się przez dłuższy czas, warto poszukać sobie jakiegoś hobby, które będzie stanowiło przydatne alibi dla wychodzenia z domu. Oczywiście w każdym kłamstwie musi być przynajmniej ziarno prawdy, dlatego warto naprawdę zająć się np. łowieniem ryb lub uprawianiem jakiegoś sportu. Dzięki temu alibi będzie całkowicie przekonujące.

Nie chwal się romansem

Mężczyźni powinni uważać w szczególny sposób i pamiętać o tym, że kobiety potrafią być mściwe, zwłaszcza jeśli została urażona ich duma. Dlatego muszą zawsze zachowywać się w porządku w stosunku do swojej kochanki. Zraniona lub zła może zdecydować się na zemstę. Nie można również przechwalać się na prawo i lewo swoimi podbojami. Zawsze znajdzie się jakaś „życzliwa” osoba, która zdradzi pilnie strzeżony sekret.

Znajomość technik ukrywania romansów może być dobrą wskazówką jak rozpoznać zdradę. Przede wszystkim niepokojące powinny być wszystkie nagłe, nieuzasadnione zmiany zachowania. Trzeba jednak pamiętać o tym, że kobiety i mężczyźni nieco inaczej zachowują się w takich sytuacjach.

Jak rozpoznać zdradę partnera

Mężczyzna, który zdradza, zazwyczaj zaczyna nagle zdecydowanie bardziej dbać o swój wygląd oraz higienę osobistą, nawet jeśli wcześniej nie był przesadnym czyściochem. Niepokój powinno wzbudzić również spędzanie większej ilości czasu poza domem – w pracy, na służbowych wyjazdach, spotkaniach z kolegami lub nowe hobby. Poważnym sygnałem ostrzegawczym jest zamykanie się z telefonem, np. na balkonie i prowadzenie rozmów tylko na osobności. Niepokojące powinno być również zbyt miłe zachowanie – prezenty bez okazji i kwiaty. Niestety takie drobne przyjemnością ze strony ukochanego mogą być oznaką wyrzutów sumienia z powodu zdrady.

Jak rozpoznać zdradę partnerki

Jak zachowują się kobiety, które zdradzają? Oczywiście panie również dbają o swój wygląd. Nagle przechodzą na dietę i zaczynają odwiedzać siłownię. Pojawia się nowa fryzura, paznokcie i staranny makijaż. Zmienia się również strój – nagle do łask wracają zapomniane krótkie spódniczki i bluzeczki z dekoltem. Zaczynają się również tajemnicze telefony. Nagle ważne rozmowy telefoniczne nie mogą odbywać się przy świadkach. Kobiety, które zdradzają, zazwyczaj cierpią na ból głowy, gdy ich partner ma ochotę na igraszki w łóżku.

Strach przed zdradą ze strony partnera lub partnerki jest tak duży, że coraz więcej osób korzysta z różnych gadżetów, w tym nawet sprzętu służącego do podsłuchów. Takie urządzenia cieszą się sporym zainteresowaniem i rzeczywiście mogą pomóc w wykryciu zdrady drugiej połówki.

Oczywiście nie można również przesadzać. Ciągła zazdrość i nieustanne śledzenie drugiej osoby mogą przerodzić się w prawdziwą obsesję. Takie zachowania będą równie szkodliwe dla zawiązku, jak sama zdrada. Dlatego lepiej na siłę nie doszukiwać się dowodów romansu i nie zadręczać się zbytnią podejrzliwością w stosunku do drugiej osoby. Będzie to jedynie źródłem niepotrzebnych napięć i konfliktów.

Chcesz więcej informacji o zdradzie? Wejdź na bezpiecznyromans.pl