Jarmark Kaziukowy. Fotorelacja

W niedzielę, 6 marca, już po raz siedemnasty, odbył się w Białymstoku Jarmark Kaziukowy. Na placu pod Teatrem Dramatycznym roiło się od straganów i pięknych rękodzielniczych produktów, a przede wszystkim od kupujących!

Jarmark Kaziukowy, którego tradycje pochodzą z Litwy, jest świętem twórców ludowych. I to było zdecydowanie widać! Pisanki, drewniane figurki, gliniane ozdoby, ręcznie robione obrusy, ozdoby wielkanocne, biżuteria czy wiklinowe kosze – pięknych rękodzieł było tak wiele, że nie wiadomo było, do którego straganu najpierw podejść!

Pogoda sprzyjała spacerom wśród bogato zastawionych lad i dźwięków muzyki ludowej, więc – jak widać na zdjęciach – tłumy dopisały. Czasem ciężko było przepchać się do jakiegoś bardziej obleganego straganu. Popularnością cieszyły się także te ze swojskim jadłem. Kiełbasy, wędliny, sery, chleby, a także dania podawane na ciepło sprawiały, że ślinka ciekła na widok i zapach tych specjałów!

Kolejny taki Jarmark już w najbliższą niedzielę (13 marca) pod Ratuszem, więc wszyscy, którzy nie zdążyli obkupić się na Jarmarku Kaziukowym, mają jeszcze na to szansę.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji!


Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/v2.2/?id=http%3A%2F%2Fwww.kobiecybialystok.pl%2Fjarmark-kaziukowy-fotorelacja%2F): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /wp-content/themes/ideaweb/template-parts/social-media.php on line 14

Warning: file_get_contents(http://www.linkedin.com/countserv/count/share?url=http%3A%2F%2Fwww.kobiecybialystok.pl%2Fjarmark-kaziukowy-fotorelacja%2F&format=json): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /wp-content/themes/ideaweb/template-parts/social-media.php on line 30