Kino Konesera w marcu #KONKURS

Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. W marcu będziecie mieli okazję uczestniczyć aż w 7 seansach! A my mamy dla Was po 7 wejściówek na każdy z nich.

Wyświetlane historie mają nie tylko uprzyjemnić Wam spędzony czas w kinie, ale również wzbogacić o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Życzymy zatem udanych wrażeń.

Harmonogram seansów:

„Amy” – 07 marca 2016
Produkcja: Wlk. Brytania/USA [2015]
Reżyseria: Asif Kapadia

Obsada: Amy Winehouse, Mitchel Winehouse, Blake Fiedler

Opis filmu
Nieznana, prawdziwa historia wielkiej gwiazdy – błyskotliwej dziewczyny, obdarzonej wyjątkowym talentem, która w rekordowo krótkim czasie osiągnęła szczyty sławy. Przejmująca opowieść o inteligentnej i skomplikowanej kobiecie, która chciała tylko, aby ją kochano. Kim była naprawdę Amy Winehouse, która z dnia na dzień stała się ikoną światowej muzyki? Jak odmieniło ją spotkanie z mężczyzną, którego obdarzyła uczuciem silniejszym niż narkotyk? Co ukrywała przed światem? Dlaczego zginęła w tajemniczych okolicznościach w wieku zaledwie 27 lat? „Amy” to trzymająca w napięciu historia, stworzona z nieznanych dotąd materiałów, kręconych ukradkiem ujęć, zbliżeń i wyznań. Przejmujący film, który ukazuje prawdziwą historię, znaną tylko z plotkarskich portali i pierwszych stron gazet.

„Stare grzechy mają długie cienie” – 09 marca 2016 r.
Produkcja: Hiszpania [2014]
Reżyseria: Alberto Rodríguez
Scenariusz: Alberto Rodríguez, Rafael Cobos

Obsada: Javier Gutierrez, Raul Arevalo, Maria Varod

Opis filmu
Południe Hiszpanii, rok 1980. Kilka lat po śmierci generała Franco. Właśnie zaginęły dwie nastolatki. Szybko okazuje się, że zostały brutalnie zamordowane. Wstrząśnięta lokalna społeczność orientuje się, że w przeszłości dochodziło już do podobnych zdarzeń. Dwaj detektywi z Madrytu, Juan i Pedro muszą odłożyć na bok wszelkie animozje i porozumieć się, by doprowadzić do rozwikłania zagadki tajemniczych morderstw młodych kobiet.

„Marsjanin” – 14 marca 2016 r.
Produkcja: USA [2015]
Reżyseria: Ridley Scott
Scenariusz: Drew Goddard
Obsada: Matt Damon, Jessica Chastain, Kristen Wiig, Jeff Daniels

Opis filmu
Straszliwa burza piaskowa sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney, musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Kiedy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność, stwierdza, że został na Marsie sam w zdewastowanym przez wichurę obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i żywności, a na dodatek bez łączności z Ziemią. Co gorsza, zarówno pozostali członkowie ekspedycji, jak i sztab w Houston uważają go za martwego, nikt więc nie zorganizuje wyprawy ratunkowej; zresztą, nawet gdyby wyruszyli po niego niemal natychmiast, dotarliby na Marsa długo po tym, jak zabraknie mu powietrza, wody i żywności. Czyżby to był koniec? Nic z tego. Mark rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie, w której równie ważną rolę co naukowa wiedza, zdolności techniczne i pomysłowość odgrywają niezłomna determinacja i umiejętność zachowania dystansu wobec siebie i świata, który nie zawsze gra fair…

„Anomalisa” – 16 marca 2016 r.
Produkcja: USA [2015]
Reżyseria: Charlie Kaufman, Duke Johnson
Scenariusz: Charlie Kaufman

Obsada
Jennifer Jason Leigh, David Thewlis, Tom Noonan

Opis filmu
„Anomalisa” to film wyjątkowy – w strukturze, formie i przekazie. Animacja dla dorosłych, którą krytycy określają majstersztykiem. Rzeczywiście poklatkowa animacja jest dziełem w kinie nieczęstym. Zwłaszcza kiedy jest przeznaczona dla dorosłych widzów. „Anomalisa” to film o każdym z nas, o frustrującej codzienności, powtarzalności, rutynie, wreszcie przyziemności egzystencji, od której – choćbyśmy mieli najbardziej ekscytujące życie – nie da się uciec. Michael Stone jest mężem i ojcem, jest także autorem bestsellerowego poradnika. Mimo niewątpliwego sukcesu, jest zmęczony życiem. Podróżuje po całym kraju z wykładami wspierającymi pracowników obsługi klienta. W podróży do Cincinnati zatrzymuje się w Hotelu Fragoli, gdzie poznaje Lisę, skromną przedstawicielkę handlową sieci piekarni Akron. Szybko orientuje się, że kobieta może być miłością jego życia.

„Zjawa” – 21 marca 2016 r.
Produkcja: USA [2015]
Reżyseria: Alejandro Gonzalez Inarritu
Scenariusz: Alejandro Gonzalez Inarritu, Mark L. Smith

Obsada: Tom Hardy, Leonardo DiCaprio, Will Poulter, Domhnall Gleeson, Paul Anderson

Opis filmu
„Zjawa” to oparta na faktach historia przetrwania. Legendarny traper Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) został zaatakowany podczas jednej ze swoich wypraw przez niedźwiedzia i porzucony przez pozostałych członków ekspedycji. Prawie zginął, ale nie poddał się – dzięki sile woli i miłości do żony i syna pokonał ponad 300 kilometrów, idąc śladem mężczyzny, który go zdradził, czyli Johna Fitzgeralda (Tom Hardy). Kierowany żądzą zemsty stawił czoło przeciwnościom losu i przeżył.

„Barany. Islandzka opowieść” – 23 marca 2016 r.
Produkcja: Islandia/Dania/Norwegia/Polska [2015]
Reżyseria: Grimur Hakonarson
Scenariusz: Grimur Hakonarson

Obsada: Sigurdur Sigurjonsson, Theodor Juliusson, Charlotte Boving

Opis filmu
Komediodramat Grimura Hakonarsona rozgrywa się w scenerii dalekiej Północy i opowiada historię dwóch braci, mieszkających na odludziu. Gummi (Sigurdur Sigurjonsson) i Kiddi (Theodor Juliusson) są rywalizującymi ze sobą hodowcami rzadkiej odmiany islandzkich owiec. Żyją w zgodzie z wielowiekową tradycją. Ponad wszystko cenią swoją wolność. A przy tym nie rozmawiają ze sobą od czterdziestu lat. Listy dostarczane z pomocą pasterskiego psa są jedyną formą ich sporadycznej komunikacji. Wieloletni braterski spór nabiera nowej siły, gdy nieprzewidziane zdarzenia zagrożą ich dotychczasowemu życiu.

„Umrika” – 30 marca 2016 r.
Produkcja: Indie [2015]
Reżyseria: Prashant Nair
Scenariusz: Prashant Nair

Obsada: Suraj Sharma, Tony Revolori, Prateik Babbar

Opis filmu
Udai, mieszkaniec małej wioski w Indiach, wyrusza do Ameryki, zwanej tutaj powszechnie Umriką i przez kolejne lata informuje rodzinę o swoich przygodach, śląc do domu bogato ilustrowane listy. Gdy korespondencja nagle się urywa jego młodszy brat, Ramakant odkrywa, że to wcale nie Udai był autorem listów i że tak naprawdę nie dał on znaku życia od swojego wyjazdu. Razem ze swoim przyjacielem, Lalu, Ramakant wyrusza na poszukiwania brata.


KONKURS

Do wygrania 49 pojedynczych zaproszeń na Kino Konesera w Kinie Helios Alfa

Otrzymają je osoby które spełnią łącznie poniższe warunki konkursowe:

a) polubią post konkursowy na naszym fanpejdżu i zapiszą się do naszego newslettera oraz z tego samego adresu mailowego prześlą nam wiadomość z tytułem: “Kinem Konesera- marzec 2016”

b) podadzą tytuły filmów z artykułu

Wejściówkę otrzyma co druga osoba, która prawidłowo prześle wiadomość. Zaproszenia przyznajemy zgodnie z chronologią seansów. Zaproszenia do odebrania w Galerii Alfa w dniu seansu.

Odpowiedzi ślijcie na: konkurs@kobiecybialystok.pl

Uwaga! Udział w konkursie jest równoznaczny ze zgodą na publikację imienia i nazwiska w wynikach konkursowych serwisu Kobiecy Białystok oraz profilach społecznościowych serwisu.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności serwisu