Konkurs „Białystok WidziMisie” do powtórki

W otwartym konkursie rzeźbiarskim na opracowanie koncepcji projektowej 15 figurek Misiów-Niedźwiadków, które wytyczą nowy szlak turystyczny w Białymstoku, zostało przyznane wyróżnienie. Jednak Miasto nie ogłosiło zwycięzcy i zamierza ponowić konkurs jeszcze w tym roku.

We wrześniu 2019 r., w odpowiedzi na ogłoszenie konkursu dotyczącego koncepcji rzeźb niedźwiadków, do urzędu wpłynęły dwie oferty. Sąd konkursowy nie przyznał żadnej z przewidzianych nagród głównych. Tym samym konkurs nie został rozstrzygnięty. Jednak doceniając ogromny wkład pracy w przygotowanie projektów, sąd przyznał wyróżnienie w wysokości 3 tys. zł absolwentom krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych – Radosławie Daleki-Kucaba i Damianowi Kucaba.

Konkurs rzeźbiarski na opracowanie koncepcji projektowej obiektów małej architektury – 15 form rzeźbiarskich – figurek misiów, zlokalizowanych w przestrzeni publicznej, związanych z historią Białegostoku oraz wytyczających nowy szlak turystyczny, był adresowany do dyplomowanych rzeźbiarzy, artystów plastyków i konserwatorów dzieł sztuki zainteresowanych problematyką rzeźby, a także pracowni artystycznych i firm zajmujących się projektowaniem obiektów małej architektury.

Projekt „Białystok WidziMisie” jest jednym ze zwycięskich pomysłów Budżetu Obywatelskiego 2018. Na jego realizację przeznaczono 85 tys. zł.

Agnieszka Błachowska (UMwB)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.