Książki polecane przez czytelniczki – wyniki KONKURSU "Małe wojny"

Przedstawiamy Wam trzy ciekawe recenzje książek, nadesłane przez nasze czytelniczki. Mamy nadzieję, iż rozpoczną one ciekawy  cykl książkowy i będziemy mogli publikować je częściej.

Nadesłane recenzje są odpowiedzią na ogłoszony przez nas konkurs „Małe Wojny. Oto jakie książki polecają czytelniczki.

Wilt” Thoma Sharpa – pozycja z angielskim humorem.Książka którą czytałam w między czasie (m.innymi w autobusie) płakałam przy niej ze śmiechu.Główny bohater Henry wykładowca w szkole snuję wizję o zamordowaniu swojej żony,a dziwne zbiegi okoliczności takie jak impreza u znajomych,dmuchana lalka,kursy przygotowawcze,nadgorliwy policjant,czy też anglikański ksiądz z promilami we krwi prowadzą do komicznych sytuacji.
Agnieszka Ostrowska

 

Ostatnio przeczytałam książkę pt. „Ciotka Julia i skryba”, której autorem jest peruwiański noblista, Mario Vargas Llosa. Lektura jest autobiograficzną opowieścią o pierwszej miłości pisarza. Rozdziały poświęcone romansowi są przerywane ciekawymi i zabawnymi zapisami z teatru radiowego. W ten sposób autor pomieszał wątki autentyczne z fikcją, uzyskując wspaniały efekt – czyli powieść, której lektura nie nudzi, a wciąga, bawi i wzrusza. Polecam to dzieło wszystkim, którzy szukają niebanalnej książki. Zarówno treść, jak sposób napisania powieści powinny zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających czytelników.
Dominika Homanowska

 

Książką przeczytałam ostatnio i została mi w pamięci jest „Moje córki krowy„. Książka o której z uwagi na promocję filmu mówiło się ostatnio dużo. Książka która pokazuje jak trudne są relacje w rodzinie. I to zapewne w każdej, tylko prawdę znamy dopiero wtedy gdy jesteśmy w środku. Pokazuje jak bardzo choroba bliskich wpływa na nasze życie, jak można cierpieć na różne sposoby.
Książka tragiczna, opowiadająca o ciężkich chwilach ale podana w lekki sposób.
Na przemian śmiałam się i płakałam, dziwiłam i utożsamiałam z zawartymi w niej słowami.

Polecam, książka pomaga w refleksji nad życiem.
Magda Ejsmont

Paniom gratulujemy wygranej i wyjątkowo każdej przesyłamy książkę autorstwa Joanny Kruszewskiej, pt”Małe wojny” (Wydawnictwo Replika). wraz z naszymi torbami redakcyjnymi. Czekamy na wasze adresy pocztowe pod mailem: konkurs@kobiecybiałystok.pl

Sponsorem książek jest Wydawnictwo Replika.