Leczenie AZS a odzież lecznicza – czyli jak się leczyć odpowiednim ubiorem?

Atopowe Zapalenie Skóry jest niestety diagnozowane coraz częściej. Pojawia się zresztą u osób w różnych grupach wiekowych. Kto nigdy nie miał do czynienia z tą chorobą, temu wydaje się zwykle, że nie jest niczym groźnym – w końcu nie jest śmiertelna i dotyczy tylko skóry. Jednakże AZS potrafi naprawdę zatruć życie, a w dodatku ma tendencję do nawracania w najmniej sprzyjających okolicznościach. Coraz więcej osób interesuje się sposobami zapobiegania wystąpieniu tej choroby, jak również metodami jej leczenia. Chory musi zresztą zmienić – często w dużym stopniu – swoje życie. Co warto wiedzieć o tej chorobie i jak można sobie pomóc ubiorem? Czym jest specjalna odzież lecznicza, polecana osobom chorującym na Atopowe Zapalenie Skóry?

AZS – wszystko co chcesz wiedzieć o chorobie

Atopowe Zapalenie Skóry to choroba uważana za cywilizacyjną, która w dodatku wiąże się nierozerwalnie z naszą genetyką. Jeśli ktoś ma skłonności genetyczne do jej pojawienia się, w zasadzie niewiele może zrobić, chociaż może się starać by uniknąć AZS. Jeszcze na początku ubiegłego wieku tylko 1% ludzi posiadało tego rodzaju alergię. W tej chwili już 1/3 ludności cierpi z powodu atopii, co pokazuje najlepiej, że coraz więcej osób jest narażonych na jej wystąpienie. Stres, nieodpowiednia dieta, zanieczyszczenie środowiska – wszystko to wpływa na naszą skórę ujemnie. Atopia pojawia się przy przebiegu alergii, która może dotyczyć oczywiście różnych sfer – także układu oddechowego. U wielu osób objawy pojawiają się jednak także na skórze.

AZS – jak można leczyć tą chorobę?

Atopowe Zapalenie Skóry to choroba, która objawia się zmianami – wysypką, zaczerwienieniem, swędzeniem, suchością skóry. Naskórek może się łuszczyć. Mogą także pojawiać się nieestetyczne grudki, a nawet większe nadżerki. Warto pamiętać, że wszystko to może występować jednocześnie z innymi objawami alergii, na przykład z katarem siennym, albo zaczerwienionymi, łzawiącymi oczami. Problem jest bardzo poważny, ponieważ naprawdę utrudnia funkcjonowanie chorego. Codzienne życie staje się problematyczne, a interakcje z innymi cięższe, jako że chory obawia się nawet często wychodzenia do ludzi. Nic dziwnego, że tak wiele osób pragnie wreszcie pozbyć się problemu i podejmuje stosowne leczenie. Leczenie polega przede wszystkim na pozbyciu się czynników uczulających z otoczenia – jeśli wiadomo co wywołało alergię.

AZS – czy odzież lecznicza pomaga?

Odzież lecznicza może bardzo pomóc w leczeniu Atopowego Zapalenia Skóry. Chory z jednej strony nie powinien bowiem wystawiać skóry na słońce, a z drugiej musi przecież wychodzić na zewnątrz. Z jednej strony musi się jakoś ubierać, a z drugiej nie może stosować wszystkich materiałów, ponieważ działają drażniąco. Dobrze jest więc skorzystać z nowoczesnych możliwości i zajrzeć na przykład na stronę febumed.pl. Zainteresowani znajdą tam wiele różnych ubrań do wyboru dla starszych i młodszych. Na pewno pomogą! Z oferty skorzystało już wiele osób – z prawdziwym powodzeniem. Specjalna odzież polecana jest też przez fachowców.

Artykuł powstał przy współpracy z Febumed

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.