Leśna fototapeta – dekoracja, dzięki której się zrelaksujesz


fototapeta las rustic

Przytulne mieszkanie blisko natury? Taka wizja z pewnością zachwyca każdego. Co jednak zrobić, by móc się cieszyć takim przywilejem, nawet jeśli mieszkamy z dala od przyrody? W takiej sytuacji musimy sięgnąć po odpowiedni akcent dekoracyjny, który przeistoczy zwykłe wnętrze w oazę zieleni. Taki zabieg uda nam się przeprowadzić, gdy na ścianie pojawi się malownicza fototapeta. Las znajdzie się na wyciągnięcie naszej ręki, a dotychczasowy wystrój zmieni się nie do poznania.

Mieszkanie to coś więcej niż tylko nieruchomość, w której mieszkamy. Tutaj wypoczywamy, jadamy i spotykamy się z przyjaciółmi. Tutaj mają miejsce istotne wydarzenia z naszego rodzinnego życia. Wreszcie, tutaj możemy się schować przed całym światem, gdy chcemy wytchnąć i naładować nasze baterie. Właśnie dlatego tak ważne jest, by w tych czterech ścianach wyczarować sobie swoją własną oazę spokoju. Nie od dziś wiadomo, że człowiek najlepiej wypoczywa na łonie natury, dlatego jeśli brakuje nam w codziennym życiu przyrody, zaprośmy ją pod swój dach. Więcej o tym pomyśle powie nam ekspert od aranżacji wnętrz z Redro.pl:

Wyobraźmy sobie, że siedząc na kanapie możemy patrzeć na leśny zaułek lub brzozowy zagajnik. Taki widok nie tylko ozdobi mieszkanie, ale stanie się również idealnym tłem do popołudniowego relaksu. Mając przed oczami taki sielankowy krajobraz, z pewnością będzie nam łatwiej zapomnieć o codziennych troskach i skupić się na pozytywnych aspektach. Taki pejzaż sprawdzi się także w sypialni, dzięki czemu będziemy się zawsze budzić otoczeni przyrodą.

Jakie pejzaże dla Was przygotowaliśmy? Będą to zupełnie różne krajobrazy – jesienne i soczyście zielone, nasze rodzime i egzotyczne, malownicze i minimalistyczne – tak, by każdy znalazł coś dla siebie.

Zielono mi, czyli pejzaż na dobre samopoczucie

W pierwszej kolejności zaczniemy od propozycji dotyczącej metamorfozy salonu. To tutaj spędzamy najwięcej czasu, dlatego warto zadbać o to, by wystrój sprzyjał relaksowi i dobremu samopoczuciu. By cieszyć się spektakularnym efektem, postawmy na soczyście zielony pejzaż. Taka fototapeta z lasem widzianym z lotu ptaka – to doskonały przepis nie tylko na to, by salon przeistoczył się w sielankowe miejsce. Przestrzenny widok sprawi także, że kameralny metraż optycznie się powiększy, dzięki czemu zyskamy iluzję głębi. Zdecydujmy się na egzotyczny pejzaż, bo wówczas będziemy się mogli cieszyć krajobrazem jak na tropikalnych wakacjach. Inną propozycją jest leśny zaułek, malowniczy zakątek znajdujący się pomiędzy wiekowymi drzewami i porośniętymi mchem skałami. Takie wielkoformatowe zdjęcie na ścianie pozwoli się nam poczuć tak, jak gdybyśmy znajdowali się w zupełnie innym świecie.

Romantyczny widok o bajkowym charakterze

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, romantyczna sypialnia wcale nie musi być udekorowana różanym wzorem ani pomalowana pudrowo-różową farbą. Jeśli marzy się nam urokliwy wystrój, zapomnijmy także o Paryżu i Wieży Eiffla, a skupmy się na cichych, magicznych zaułkach, które zagwarantują nam idealne warunki do wieczornego relaksu i porannej pobudki. Co przygotował dla nas ekspert Redro.pl?

Wzorem, który szczególnie polecam do aranżacji sypialni, jest nastrojowa fototapeta – las we mgle. To niezwykle urokliwe przedstawienie, które wprowadza do pokoju nieco bajkową, a nieco magiczną aurę. Bez względu na to, jaki widok rozciąga się z naszych okien, jeśli w naszym wnętrzu pojawi się taki pejzaż, to właśnie on stanie się pierwszą rzeczą, jaką będziemy widzieć po przebudzeniu. Jeśli jednak obawiamy się, że taki krajobraz jest za mało pogodny dla nas, wybierzmy wizerunek lasu o poranku, gdy drzewa skąpane są w promieniach słońca. Wówczas znakomita aura będzie nam towarzyszyć każdego dnia.

Brzozowy zagajnik w dwóch odsłonach

Szukając inspiracji, możemy się skupić nie tylko na wielkich, kilkusetletnich puszczach, ale także na mniejszych zagajnikach, które pozwolą nam wyczarować lekką w wyrazie aranżację. W zależności od tego, jaka estetyka jest nam bliższa, możemy wybrać malowniczą fotografię lub minimalistyczny rysunek. Jako pierwsza pojawi się jesienna fototapeta. Las brzozowy pokryty pomarańczowo-czerwonymi liśćmi to znakomity pomysł, by kolorystycznie ożywić wnętrze i nadać mu, dosłownie, rumieńców. Taki pejzaż sprawdzi się w rustykalnej aranżacji, ale pomoże nam także ocielić wizualnie nowoczesną stylizację. A jeśli bliższe nam są minimalistycznie urządzone przestrzenie? Wówczas umieśćmy na ścianie prosty w wyrazie, czarno-biały rysunek ukazujący brzozowe pnie o charakterystycznej korze. To świetna propozycja do niewielkiego przedpokoju lub salonu w skandynawskim stylu.

Nawet mieszkając w mieszkaniu, a nie w domu, w centrum miasta, a nie na przedmieściach, możemy się cieszyć malowniczym widokiem i sielankową aurą. Wszystko zależy od nas samych i od tego, w jaki sposób urządzimy nasze wnętrze. Leśne fototapety na ścianie i duże rośliny doniczkowe rozstawione w salonie i sypialni pomogą nam wyczarować idealny do życia i relaksu wystrój, który będzie nas niezmiennie zachwycał każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.