Miasto zaprasza do testowania e-autobusu!

Masz jedyną okazję na przejażdżkę autobusem elektrycznym po ulicach Białegostoku. Pojazd został wypożyczony przez władze miasta, aby sprawdzić, jak funkcjonuje w białostockich warunkach. Testowanie potrwa do piątku. Swoją opinię możecie przekazać urzędnikom miejskim.

Elektryczny, klimatyzowany autobus będzie jeździł po białostockich ulicach między 27 a 31 sierpnia. Z bezpłatnych przejazdów linią E można skorzystać od godz. 10.00 do 18.00, co 30 minut. Trasa przebiega ulicami: Bohaterów Monte Cassino – Lipowa – Grochowa – K. Kalinowskiego – Plac NZS – M. Curie-Skłodowskiej – Świętojańska – A. Mickiewicza – Elektryczna – J. K. Branickiego – Al. J. Piłsudskiego – Botaniczna – Poleska – dworzec autobusowy.

– Dzięki testom kierowcy Białostockiej Komunikacji Miejskiej zapoznają się z techniką jazdy takim autobusem i zweryfikują zużycie energii elektrycznej na śródmiejskiej trasie – powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz. – Będziemy mogli także sprawdzić, jakie są koszty eksploatacji takiego pojazdu.

To także okazja dla pasażerów i fanów elektromobilności do porównania komfortu jazdy autobusem tradycyjnym i elektrycznym. Opinie i uwagi na temat elektrycznego autobusu prosimy kierować na adres: bkm@um.bialystok.pl. Dziesięć pierwszych osób, które wyślą e-maile z uwagami, otrzyma upominek (odbiór nagród osobisty). Opinie można także zgłaszać pod nr tel. 85 869 69 80 lub wyrazić je na profilu Wschodzący Białystok w wydarzeniu „E-autobus w Białymstoku”.

Testowanie elektrycznego autobusu jest związane z tym, że Miasto planuje ogłoszenie przetargu na dostawę 25 takich pojazdów. Zakupy mają się odbyć w ramach projektu „Intermodalny węzeł komunikacyjny w Białymstoku”, na który Miasto otrzymało dotację unijną.


Warning: file_get_contents(http://www.linkedin.com/countserv/count/share?url=http%3A%2F%2Fwww.kobiecybialystok.pl%2Fmiasto-zaprasza-do-testowania-e-autobusu%2F&format=json): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /wp-content/themes/ideaweb/template-parts/social-media.php on line 30

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.