Nawilżanie ważnym etapem pielęgnacji

Gdy analizuje się etykiety producentów kosmetyków pielęgnacyjnych, można zauważyć w nich jeden wspólny mianownik – wszystkie mają mniejsze lub większe właściwości nawilżające. Są one możliwe dzięki zastosowaniu składników, których zadaniem jest dostarczanie większej ilości wody do komórek, a także absorbowanie ich i zatrzymywanie we wnętrzu. Można z tego wysnuć prosty wniosek – nawilżanie jest niezbędne wszystkim, a krem nawilżający jest potrzebny każdej cerze w każdym wieku!

Woda – cząsteczka życia

W niemal 70% człowiek składa się z wody, co oznacza, że każdy organ w jego ciele funkcjonuje w środowisku wodnym, czyli do prawidłowego działania potrzebuje wody we wnętrzu swojej komórki. Woda jest jednak dość ulotna – szybko paruje pod wpływem temperatury i dlatego trzeba ją stale uzupełniać – codziennie pijąc przynajmniej 2 litry wody oraz stosując kosmetyki nawilżające. Nieprawdą jest, że krem nawilżający jest potrzebny wyłącznie osobom ze skórą suchą. Bardzo często jedną z przyczyn nadmiernego wydzielania sebum jest brak dostatecznego nawodnienia, co skóra rekompensuje sobie za pomocą większej ilości łoju, którym zabezpiecza się przed parowaniem pozostałych resztek wody! Rzeczywiście jednak skóra sucha i wrażliwa wymagają kosmetyków o większej intensywności działania.

Krem nawilżający – jak go stosować przy skórze suchej?

Suchą skórę trzeba pielęgnować bardzo rozważnie. Najlepiej w tym celu używać wyłącznie przebadanych dermatologicznie kosmetyków o właściwościach intensywnie nawilżających i zatrzymujących wodę w strukturze komórkowej. Gliceryna jako składnik kremu jest bardzo ważnym elementem nawilżenia skóry, a w połączeniu z kwasem hialuronowym, który zatrzymuje wodę – daje bardzo długotrwały efekt odżywienia i ujędrnienia. Krem nawilżający powinien być stosowany każdego dnia. Pierwszym etapem pielęgnacji musi być zawsze dokładne oczyszczenie skóry z resztek makijażu oraz umycie jej nawilżającym i kojącym żelem do twarzy – w celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń. Nałożenie porcji odpowiednio dobranego kremu powinno stanowić zwieńczenie etapu pielęgnacji skóry. Najlepiej wklepywać go partiami, począwszy od góry – czyli czoła, ku brodzie, szyi i dekoltowi. Najpierw należy wmasować porcję kremu okrężnymi ruchami, a następnie delikatnie wklepać go, aby równomiernie się wchłonął. Tak przygotowana skóra jest gotowa na przyjęcie makijażu lub na regenerację podczas snu, w zależności od tego, czy krem stosuje się na noc, czy na dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.