Noc Muzeów w Białymstoku

Noc Muzeów odbędzie się w tym roku w sobotę 19 maja. Miejskie jednostki kultury oraz inne instytucje przygotowały jak zwykle liczne atrakcje – m.in. wystawy, warsztaty, zajęcia interaktywne, projekcje filmów, zwiedzanie z przewodnikiem.

Noc Muzeów co roku przyciąga do białostockich muzeów, galerii i innych placówek tłumy mieszkańców Białegostoku. Nic dziwnego, skoro instytucje kultury oprócz swoich standardowych wystaw i zasobów przygotowują na tę noc dodatkowe atrakcje. A to wszystko całkowicie za darmo!

W tyn roku na Noc Muzeów zapraszają m.in. Białostocki Teatr Lalek, BOK – Centrum im. Ludwika Zamenhofa, Galeria Arsenał, Galeria im. Sleńdzińskich oraz Muzeum Wojska w Białymstoku, Muzeum Pamięci Sybiru. Swoje propozycje przygotował Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet w Białymstoku, Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne.

Co będzie się działo?

Tego wieczoru można będzie wybrać się do teatru przy ul. K. Kalinowskiego i zwiedzić Piwnicę Lalek, obejrzeć liczne wystawy w BOK-CLZ lub wyruszyć w podróż przez miasto z Klubem Miłośników Komunikacji Miejskiej.

Happening artystyczny dla dzieci zorganizuje Muzeum Pamięci Sybiru, a specjalne warsztaty – Galeria Arsenał. Mieszkańcy, którzy odwiedzą Galerię Sleńdzińskich, będą mogli wziąć udział m.in. w warsztatach plastycznych i grach z nagrodami.

Z kolei miłośników militariów powinna zainteresować oferta Muzeum Wojska. Na białostoczan przy ul. J. Kilińskiego będzie czekała plenerowa wystawa sprzętu wojskowego. Można będzie także wybrać się na wieżę kościoła pw. Św. Rocha.

Co roku wielką popularnością cieszy się zwiedzanie piwnic Pałacu Branickich oraz wizyta w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. W tym roku również będzie można skorzystać z tych możliwości. Szczegółowy program Nocy Muzeów zamieszczony jest w załączniku.

Harmonogram do pobrania

Szczegółowy harmonogram Nocy Muzeów jest tak obszerny, że trudno go tu przytoczyć. Dlatego udostępniamy Wam ulotkę przygotowaną przez Miasto Białystok, którą możecie pobrać tutaj.

Sprawdzajcie, co gdzie i kiedy i planujcie nocne zwiedzanie!

Informacje, grafika i ulotka: www.bialystok.pl


Warning: file_get_contents(http://www.linkedin.com/countserv/count/share?url=http%3A%2F%2Fwww.kobiecybialystok.pl%2Fnoc-muzeow-w-bialymstoku-2%2F&format=json): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /wp-content/themes/ideaweb/template-parts/social-media.php on line 30