Jak oświetlić pokój dziecka?

Odpowiednie oświetlenie pokoju dziecka ma szczególne znaczenie. Powinno nie tylko dawać jasne światło doskonałe do zabawy czy przewijania, ale również powinno być na tyle delikatne, aby ułatwiać zasypianie. Co warto wybrać do pokoju dziecięcego?

Chociaż w sklepach można znaleźć obecnie pełną gamę artykułów oświetleniowych do pokojów dziecięcych, to jednak znalezienie tych właściwych modeli może być bardzo trudne.

Oświetlenie w pokoju dziecka powinno spełniać kilka funkcji – powinno pomagać w prowadzeniu codziennych czynności, powinno być ozdobą, ale także powinno wspierać wygodne zasypianie. Właśnie dlatego pokój warto wyposażyć w kilka różnych lamp. Co kupić?

Lampy do pokoju dziecięcego – jedna to za mało

Głównym źródłem światła w pokoju dziecięcym powinna być lampa sufitowa – może być to lampa wisząca, na przykład z papierowym albo szklanym kloszem, ale również lampa montowana pod sufitem – z reflektorami albo lampa typu plafon. W lampie głównej należy umieścić mocniejsze żarówki, aby ich światło dobrze docierało to każdego zakamarka pokoju.

Oprócz tego do pokoju dziecięcego warto wybrać także inne artykuły oświetleniowe, które pozwolą na stworzenie w nim odpowiedniego klimatu po zmroku. W tej roli świetnie sprawdzą się lampy podłogowe oraz lampy stojące do umieszczenia na komodzie, stoliku czy parapecie. Wyposażone w słabszą żarówkę o ciepłej barwie pomagają w odprężeniu i zasypianiu. Można pozostawić je włączone nawet na całą noc.

Lampy do pokoju dziecięcego – wzory dziecięce czy uniwersalne?

Wielu rodziców zastanawia się także, w jakim stylu powinny być lampy w pokoju dziecięcym. Czy lepsze będą lampy o wzorach dziecięcych, a może te uniwersalne, na przykład lampy Philips doskonałe także do innych pomieszczeń?

Wszystko zależy od aranżacji wnętrza – lampy o dziecięcych wzorach, na przykład z nadrukami ulubionych przez dzieci bohaterów, o wzorach ze zwierzątkami czy roślinami są urocze, ale zdecydowanie lepszym wyborem będą lampy uniwersalne, które będą mogły posłużyć na dłuższy czas. Warto postawić na jasne lampy o prostych konstrukcjach.


Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/v2.2/?id=http%3A%2F%2Fwww.kobiecybialystok.pl%2Foswietlenie-do-pokoju-dziecka%2F): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /wp-content/themes/ideaweb/template-parts/social-media.php on line 14

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.