Pływalnia Rodzinna zaprasza od środy

Od sierpnia zmieniają się grafiki pracy białostockich pływalni. Od środy, 1 sierpnia miłośników sportów wodnych i relaksu zapraszamy na Pływalnię Rodzinną, która po modernizacji zmieniła swoje oblicze. Pływalnia Sportowa rozpoczyna miesięczne wakacje.

Lato to czas odpoczynku, ale też dobry moment, by zadbać o swoją kondycję i zdrowie. Polecamy zwłaszcza trening w wodzie, który jest najbezpieczniejszy. Nie obciąża stawów, organizm mniej się męczy, a ryzyko kontuzji jest minimalne. Od 1 sierpnia po miesięcznej przerwie zacznie działać Pływalnia Rodzinna przy ul. Stromej 1a. Oprócz pływania rekreacyjnego, w czasie wakacji organizuje różnorodne zajęcia.

Na aqua aerobik zapraszamy (oprócz 15 sierpnia):

– w każdy poniedziałek i środę w godzinach 16:15-17:00, 17:00-17:45, 17:45-18:30 oraz

– w każdy wtorek i czwartek w godzinach 8:30-9:15, 9:15-10:00, 10:00-10:45.

Grupowe zajęcie nauki i doskonalenia pływania  planujemy codziennie od poniedziałku do piątku w terminach: 6-17 sierpnia (z wyjątkiem 15 sierpnia) i 20-31 sierpnia:

– BRODZIK w godz. 14:45-15:30 dla początkujących dzieci powyżej 8 lat

– DUŻY BASEN w godz. 15:30-16:15 doskonalenie pływania dla dzieci powyżej 8 lat.

Indywidualne zajęcia nauki i doskonalenia pływania odbywają się:

– codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach umówionych z instruktorem nauki pływania (w kasie Pływalni Rodzinnej)

Informacje o zajęciach i grupach można także uzyskać pod nr tel. (85) 66 28 703.

Od jesieni 2017 r. Pływalnia Rodzinna funkcjonuje w nowych, nowoczesnych warunkach. Po modernizacji obiekt jest większy i bardziej kolorowy. To już nie tylko basen pływacki, ale też komfortowe SPA i wodny plac zabaw dla najmłodszych. Jest tu duży basen z sześcioma torami, dwa jacuzzi, czy mniejszy basen wyposażony m.in. w ławki rurowe i leżanki z masażerami. Przy ul. Stromej 1a znajduje się jedyny w regionie basen z ruchomym dnem, nowe zjeżdżalnie, w tym jedna pontonowa. Można tu wypoczywać w saunie, grocie solnej i na tzw. słonecznej łące – pod lampami emitującymi światło zbliżone do naturalnego.

Z usług Pływalni Rodzinnej można korzystać codziennie (oprócz święta 15 sierpnia) w godz. 6:15-21:30. W sierpniu można tu odblokować także niewykorzystane pieniądze zgromadzone na Karcie Sporu Białostockiego Ośrodka Sporu i Rekreacji. Wystarczy przyjść z nią do kasy pływalni. Karta zachęca do aktywnego trybu życia i daje wiele korzyści, także finansowych – wpłacając odpowiednią kwotę uzyskujemy rabat na wybrane usługi. Wchodząc na obiekt z Kartą Sportu nie trzeba mieć ze sobą gotówki – opłaty są pobierane przez automat. Można nią płacić za wstęp na Pływalnię Sportową, Pływalnię Rodziną, Pływalnię Kameralną, plażę miejską Dojlidy i lodowisko BOSiR. To karta wieloosobowa, na okaziciela, czyli można nią płacić za wstęp np. całej rodziny.

Niewykorzystane (np. z przyczyn losowych) w ustalonym terminie środki na karcie 30-dniowej i 90-dniowej są blokowane do kolejnej wpłaty. I właśnie dla takich sytuacji jest dedykowana wakacyjna akcja BOSiR. Dopiero po roku od ostatniej wpłaty pieniądze są zerowane. Akcja odblokowania Kart Sportu trwa do 31 sierpnia 2018 roku, także na terenie Ośrodka Sportów Wodnych „Dojlidy” przy ul. Plażowej (czynny codziennie w godz. 9:00-20:00).

Od 1 sierpnia Pływalnia Sportowa przy ul. Włókienniczej 4 będzie miała miesięczną przerwę. Tu czynna będzie jedynie kasa: od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00. W tym czasie na obiekcie planowany jest remont schodów zewnętrznych (od strony rzeki Białej) i szatni B na brodziku. Dodatkowo w saunie suchej ma być wymieniona stolarka i odnowiona konstrukcja zjeżdżalni wodnej. Planowane są też prace konserwacyjne i naprawcze instalacji uzdatniania wody basenowej oraz innych urządzeń znajdujących się na pływalni, które można wykonać wyłącznie przy wyłączonym z eksploatacji obiekcie.

Od 1 września powinny być czynne wszystkie trzy baseny BOSiR, także Pływalnia Kameralna przy ul. Mazowieckiej 39c.

Oto jak zmieniła się Pływalnia Rodzinna: