Pomysł na walentynki w domu

14 lutego – tę datę znają zarówno zakochani, jak i ci, którzy nadal szukają swej drugiej połówki. Walentynki to idealna okazja, aby spędzić czas z osobą bliską sercu lub bliżej poznać obiekt naszych westchnień. W obydwu przypadkach najlepszym rozwiązaniem będzie wspólna kolacja. Jeśli chcemy zaimponować swoimi umiejętnościami kucharskimi, możemy zdecydować się na romantyczny wieczór w domu i przygotować wszystko samemu zgodnie z zasadą – przez żołądek do serca.

 

Walentynki – historia

Tradycja obchodzenia, popularnego dziś na całym świecie, święta zakochanych sięga średniowiecznej Europy, głównie południowej i zachodniej. Korzenie Walentynek są jednak prawdopodobnie znacznie starsze. Wielu historyków przypuszcza, że współczesne święto nawiązuje do starożytnych obchodów rzymskich zwanych Luperkaliami. Uroczystości urządzano między 14 a 15 lutego, a ich pierwotnym patronem było wilcze bóstwo italskie – Luperkus. Dopiero z czasem Luperkalia zmieniły się w święto ku czci bogini Junony, opiekunki życia kobiet.

Mimo że do Polski, jak i całej Europy Wschodniej, Walentynki dotarły stosunkowo późno, zwyczaj zaadaptował się bardzo szybko. Obecnie trudno wyobrazić sobie środek lutego bez miłosnej gorączki, czerwonych serduszek i pulchnych kupidynów. Walentynkowa kolacja już na stałe weszła do naszej kultury. Warto zatem na tę okazję przygotować coś wyjątkowego- https://uwielbiam.pl/.

Walentynki na słodko

Nasze propozycje na walentynki w domu zakładają, że ma być słodko! Pierwsza z nich to (mocno!) czekoladowe ciacho z polewą z gorzkiej czekolady i suszona żurawiną – https://uwielbiam.pl/przepis/ciacho-mocno-czekoladowe-z-zurawina.

Drugim przepisem, który doda wspólnym chwilom odrobiny słodyczy, jest babka cytrynowa z dodatkiem soku z czarnej porzeczki – https://uwielbiam.pl/przepis/babka-cytrynowa-3.

Ostatni pomysł to czekoladowe muffinki – https://uwielbiam.pl/przepis/czekoladowe-muffinki-na-walentynki. Na ich wykonanie wystarczy zaledwie 40 minut, a efekt jest spektakularny. Nie ma możliwości, aby nasza nadzieja była zawiedziona. Czekoladowe muffinki prócz tego, że wyśmienicie smakują, to także kapitalnie się prezentują – obsypane cukrem pudrem oraz cukrowym konfetti sprawdzą się także jako efektowna przekąska na przyjęcie urodzinowe.

Walentynki – jedzenie to nie wszystko

Jeśli mówimy o Walentynkach w domu, to prócz przepysznego jedzenia, musimy zadbać również o odpowiednią oprawę. Świece, biały obrus, kwiaty – te wszystkie atrybuty pomogą w nadaniu spotkaniu wyjątkowego charakteru. To od nas zależy, czy wspólny wieczór będzie niezapomnianą chwilą dla obu stron, czy 14 lutego przejdzie jako data bez historii. Pamiętajmy jednak, aby okazywać miłość najbliższym nie tylko w ten jeden dzień, a przez cały rok!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.