Sposób na zadbaną cerę – dermokosmetyki do twarzy


Photo by Polina Tankilevitch from Pexels

Dermokosmetyki są rezultatem wielu lat pracy kosmetologów, dermatologów oraz chemików. Kosmetyki dermatologiczne można używać, mając zdrową skórę, lecz podstawowym ich wykorzystaniem jest pielęgnacja cery z kłopotami dermatologicznymi bądź uczuleniowymi. Dermokosmetyki są właściwe na trądzik, do skóry z łojotokiem, do cery delikatnej oraz szybkiej do podrażnień. Dermokosmetyki to odmiennie kosmoceutyki.

Dermokosmetyk – co to rzeczywiście jest?

Dermokosmetyki są rezultatem zestawienia wiedzy dermatologicznej, kosmetologicznej oraz chemicznej w służbie zdrowia oraz atrakcyjnego wyglądu. Powstały w celu zapewnienia odpowiedniej pielęgnacji dla osób borykających się z kłopotami skórnymi, alergiami. Bez obaw można je używać przy trądziku, łojotoku, alergii oraz predyspozycjach do podrażnień. Określa się je także kosmoceutykami ze względu na ich podobieństwo do środków. Nie jedynie otaczają troską zdrową cerę, lecz także wspierają oraz pobudzają terapie zdrowotne.

Czas na zadanie sobie pytania, czym różnią się dermokosmetyki od kosmetyków dostępnych na sklepowych półkach. Po pierwsze, składem. W dermokosmetykach odnajdziemy zdecydowanie więcej treści źródła ekologicznego, jakie są hipoalergiczne, co znaczy, iż ich wykorzystywanie nie wiąże się z ewentualnymi reakcjami uczuleniowymi. Po drugie, dermokosmetyki, prócz intensywnej pielęgnacji mają także za zadanie walkę z danym kłopotem: osuszonymi włosami, łupieżem, atopową cerą lub popękanymi piętami.

Dermokosmetyki do twarzy – dla kogo są dedykowane?

Dermokosmetyki, takie jak https://sklep.cosmedica.pl/pol_m_Dermokosmetyki_Twarz-199.html poprzez wielu kojarzone są jako “kosmetyki z apteki”, choć teraz zakupimy je również w drogeriach lub sklepach online. Czym różnią się od klasycznych kosmetyków? Prócz działania pielęgnacyjnego, dermokosmetyki do twarzy mają skupione elementy czynne, jakie funkcjonują niczym terapia medyczna na różne kłopoty skóry. Pośród bogatej możliwości owego rodzaju artykułów odnajdziemy zatem dermokosmetyki do skóry trądzikowej, tłustej, naczynkowej bądź dermokosmetyki do oczyszczania twarzy (np. dla skóry delikatnej, atopowej lub alergicznej).

Czemu potrzebujemy dermokosmetyków?Zapotrzebowanie na dermokosmetyki jest teraz ogromne, natomiast będzie jeszcze rosło wraz z postępem cywilizacji, gdyż przynosi on ze sobą jeszcze większą liczbę dolegliwości cery, powoduje, iż staje się ona delikatniejsza oraz bardziej wrażliwa na oddziaływanie elementów zewnętrznych. Wzrost zabrudzenia oraz złe oddziaływanie promieni UV wywołują, iż rośnie skłonność do występowania rozszerzonych naczyń, przebarwień lub fotostarzenia się cery.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.