Niania dla dziecka – jak znaleźć tę idealną?

Szukanie niani nie jest łatwym zadaniem. Jak się do tego zabrać, by zatrudnić opiekunkę godną naszego zaufania?

Coraz więcej rodziców zastanawia się nad zatrudnieniem opiekunki dla dziecka. Bywa, że rodzice muszą pracować, by utrzymać rodzinę, czy kobieta nie chce na długo przerywać swojej kariery zawodowej, a nie może liczyć na opiekę troskliwych dziadków. W takich sytuacjach pozostaje zatrudnienie opiekunki do dziecka na pełen wymiar godzin bądź na kilka godzin w ciągu dnia.

Zacznij od swoich potrzeb

Nim zaczniesz szukać niani dla dziecka w Białymstoku zastanów się, czego od niej oczekujesz? Jak chcesz, by zajmowała się Twoim dzieckiem, w jaki sposób miałaby spędzać z nim wolny czas? Czy chciałabyś by odrabiała z nim lekcje, czy raczej bawiła się i wymyślała mu kreatywne zajęcia? Zapisz wszystkie te rzeczy na kartce. Zastanawiasz się po, co to robić? Takie przemyślenie swoich oczekiwań sprawi, że o wiele łatwiej będzie Ci znaleźć opiekunkę, która będzie spełniała Twoje wszystkie wymagania.

Zapytaj o rekomendacje 

Na tym etapie warto zapytać znajomych z dziećmi o rekomendację niań. Być może korzystali z usług sprawdzonej niani, bądź znają kogoś wartego polecenia, kto szuka zleceń do opieki nad dziećmi. Dzięki rekomendacjom zaoszczędzisz sporo czasu, który musiałabyś poświęcić na poszukiwanie niani w inny sposób. Od razu nawiążesz kontakt z osobą godną zaufania.

Poszukaj na specjalnych portalach internetowych 

Jeśli nie możesz liczyć na rekomendacje innych, to bez problemu możesz znaleźć nianię przez Internet. Skorzystaj z portali, na których znajdziesz opiekunki do dzieci w Białymstoku. Na takim portalu każda niania ma swój profil, na którym przeczytasz więcej o jej doświadczeniu, rekomendacjach, a także cenniku, czy podejściu do dzieci. W ten prosty sposób będziesz w stanie wytypować kilka kandydatek, z którymi możesz umówić się na rozmowę.

Umów się na rozmowę 

Nie warto pomijać tematu rozmowy, bo to doskonała okazja, by poznać i porozmawiać z przyszłymi nianiami dla Twojego dziecka. Dowiedz się, jakie rozrywki dla dziecka proponują, jakie mają poglądy na wychowanie i czy Twoje przekonania na dane kwestie są zbieżne z ich. To pozwoli w przyszłości o wiele lepiej Wam się dogadać, a także uniknąć wielu konfliktów, które mogłyby wynikać z zupełnie odmiennych poglądów na najważniejsze kwestie.

Dzień próbny

Jeśli wciąż nie możesz się zdecydować, która z kandydatek będzie najlepsza dla Twojego dziecka możesz zaprosić kilka z nich na dzień próbny. Wtedy ostatecznie ocenisz, z którą będzie Ci się najlepiej współpracowało, jak i zyskasz pewność, że Twoja decyzja jest na pewno właściwa. To pozwoli Ci w pełnym spokoju wychodzić z dom do pracy i skupić się na bieżących obowiązkach.

Dzięki powyższej strategii znalezienie niani będzie o wiele łatwiejsze! Warto poświęcić na to trochę więcej czasu, by mieć pewność słuszności swojej decyzji. Od teraz niania dla dziecka będzie spędzała z nim dużo czasu – od Ciebie zależy, czy będzie to czas spędzony efektywnie i tak, jakbyś sobie tego życzyła. Wybierając osobę, do której masz pełne zaufanie sprawi, że będziesz czuła się pewnie wychodząc codziennie do pracy, bo będziesz miała świadomość, że Twoim dzieckiem zajmuje się odpowiednia osoba.