Tace i patery piętrowe – wielofunkcyjne rozwiązanie

Tace i patery piętrowe to rozwiązania, które świetnie sprawdzają się nie tylko w kuchni. Najczęściej wykorzystywane są do serwowania ciast i innych słodyczy. Mogą jednak posłużyć także jako element dekoracyjny wnętrz – zarówno salonu, sypialni, jak i łazienki. Dlaczego taca i patera piętrowa to naszym zdaniem rozwiązanie uniwersalne?

Tace i patery piętrowe na ciasta oraz słodycze

Tace i patery piętrowe najczęściej wykorzystywane są jako naczynie do serwowania ciast oraz słodyczy. Sposób podania łakoci ma duże znaczenie – miło jest skosztować smakołyka, który został apetycznie zaserwowany. Taca lub patera piętrowa może być wykonana z różnych materiałów. Powszechnie przyjęło się, że ciasta powinny być podawane na szklanych naczyniach. Jednak coraz więcej osób od tego odchodzi, stawiając na tace i patery piętrowe ceramiczne, metalowe, a nawet drewniane. Najczęściej wybieramy modele, które koncepcyjnie pasują do pozostałych elementów zastawy lub chociażby talerzyków do ciasta.

Tace świetnie spisują się w przypadku serwowania niewielkiej ilości słodyczy, czyli na mniejszych imprezach lub w przypadku kawy z przyjaciółką. Większa patera piętrowa to natomiast rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się podczas większych uroczystości oraz wtedy, gdy chcemy odpowiednio zagospodarować przestrzeń na stole. Na piętrowych modelach zmieści się więcej łakoci, zajmując niewielką powierzchnię na blacie stołu.

Tace i patery piętrowe – nie tylko akcesorium kuchenne

Tace i patery piętrowe coraz częściej wykorzystywane są także poza kuchnią lub jadalnią. Oto kilka oryginalnych inspiracji:

  • patera piętrowa w salonie, kuchni lub jadalni może zostać wykorzystana do ekspozycji owoców,
  • tace  w salonie lub jadalni świetnie sprawdzą się jako podstawki do innych elementów dekoracji, np. świec lub wazonów z kwiatami,
  • kolorystycznie dobrane do akcentów wnętrza tace w łazience będą stanowiły uzupełnienie koncepcji aranżacyjnej pomieszczenia,
  • patera piętrowa w łazience lub sypialni może zostać wykorzystana jako półka na kosmetyki, np. perfumy.

Jak więc można zauważyć, zarówno patera piętowa, jak i tace mają wiele, różnorodnych zastosowań.