To będzie książkowy weekend

W dniach 24-26 kwietnia odbędą się V Targi Książki w Białymstoku. Wystawi się 70 wydawców z całej Polski. Na odwiedzających czekać będą książki każdego gatunku, w tym nowości oraz atrakcyjne ceny i upusty. Atrakcją będzie także możliwość spotkania z autorami.

Poprzednie cztery edycje targów okazały się dużym sukcesem i doskonałą formą promocji czytelnictwa w naszym mieście i regionie. Targi odwiedza co roku ponad 16 tys.osób . W tym roku wydarzenie organizowane jest ponownie w Operze i Filharmonii Podlaskiej, przy ulicy Odeskiej.  W piątek i sobotę będzie można przyjść w od 10.00 do 18.00, w niedzielę zaś od 10.00 do 15.00.

Atutem białostockich targów jest doskonała lokalizacja imprezy targowej, zlokalizowanej w centrum miasta, gdzie wszyscy odwiedzający będą mogli swobodnie dotrzeć. Warto również wspomnieć, że Białystok jako jedyne miasto po tej stronie Wisły organizuje takie wydarzenie

Imprezie towarzyszyć będzie festiwal literacki “Na pograniczu kultur”, w ramach których odbędą się warsztaty literackie oraz dziennikarskie, spotkania z wybitnymi pisarzami, konkursy literackie, warsztaty dla dzieci i młodzieży i liczne działania edukacyjne (szczegółowy harmonogram spotkań w ramach festiwalu tutaj>>).

W roku ubiegłym na targi książki do Białegostoku przyjechało 60 czołowych wydawnictw. W tym roku impreza będzie nie mniej okazała, bowiem swój udział w targach zapowiedziało 70 wydawnictw. Targi Książki w Białymstoku zyskały też status imprezy międzynarodowej, bowiem w targach – tak jak w roku ubiegłym – poza wydawnictwami polskimi, udział wezmą także wydawnictwa z Białorusi.

W trakcie targów zaplanowano również kilka 0premier literackich oraz spotkania z ludźmi kultury czy dziennikarstwa, m.in.: Dariuszem Rosiakiem, Mariuszem Szczygło, Adamem Wajrakiem czy Wacławem Radziwinowiczem. Z kolei na stoiskach poza wydawnictwami spotkacie wielu ciekawych autorów, można będzie zdobyć podpis m.in Katarzyny Tusk, która promować będzie swoją najnowszą książkę „Elementarz stylu”.

Wstęp na targi jest bezpłatny.