Koncert na dwoje – pokaz specjalny filmu o Jerzym Maksymiuku

15 grudnia w Białostockim Ośrodku Kultury (sala kina Forum) odbędzie się pokaz specjalny filmu dokumentalnego „Koncert na dwoje” w reżyserii Tomasza Drozdowicza – o Jerzym Maksymiuku. Film, nagrodzony Nagrodą Publiczności Warszawskiego Festiwalu Filmowego, to wzruszająca i pełna humoru opowieść o pasji, muzyce i miłości.

Pokaz ma charakter zamknięty, ale organizatorzy przeznaczyli pulę dwuosobowych zaproszeń dla zainteresowanych kino i melo- manów, którzy zgłoszą się za pośrednictwem strony FB@Koncertnadwoje.

Jerzy Maksymiuk, pochodzący z Białegostoku, słynny dyrygent, pianista i kompozytor, mimo swoich 80 lat, nie zwalnia tempa. Koncertując w całej Europie, komponując, pracując z najlepszymi orkiestrami, jest wciąż tak samo wymagający wobec siebie i muzyków, zafascynowany muzyką, i bez reszty pochłonięty przez swoje partytury. Ten, czasem genialny, czasem szalony artysta, choć obdarzony niezwykłym talentem, jest zarazem całkowicie bezradny wobec wyzwań codziennego życia. Gdyby nie nieustanna pomoc i opieka ukochanej żony Ewy, kierującej Jerzym i stale pośredniczącej pomiędzy nim a światem, Maestro nie byłby w stanie realizować swojego przeznaczenia.

Premiera filmu odbyła się 27 maja na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Autor: Beata

Studio Filmowe Autograf , Koncert na dwoje

601145419

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.