Nowe Centrum Medyczne w Białymstoku. Noviline zajmie się pacjentem komplesowo

Kilkanaście poradni specjalistycznych, innowacyjne zabiegi oraz oddział szpitalny z salami operacyjnymi i poopercyjnymi dla pacjentów – w Białymstoku przy Fabrycznej powstało nowe Centrum Medyczne Noviline.

Centrum zostało oficjalnie otwarte wiosną tego roku. Jednak jego właścicielka, specjalista chirurgii ogólnej – dr Magdalena Nowicka, od lat działa na białostockim rynku medycznym, prowadząc Klinikę Chirurgii i Medycy Estetycznej Noviline, owoc  swojej pasji. Nowe Centrum jest spełnieniem kolejnego marzenia właścicielki – o utworzeniu w Białymstoku kompleksowego ośrodka medycznego.

– Zamysł takiego Centrum powstał, kiedy jeszcze pracowałam w szpitalu i bardzo chciałam, by na mapie Białegostoku powstał ośrodek medyczny, skupiający w jednym miejscu najlepszych specjalistów i oferujący najwyższy poziom obsługi – mówi Magdalena Nowicka. – Przy realizacji tego projektu postawiliśmy na wysoki standard wyposażenia i wystroju, a zasadą w naszej działalności jest indywidualne podejście do każdego przypadku. Robimy wszystko, aby pacjent czuł się bezpiecznie, a lekarzy nie ograniczały fundusze i biurokracja. Słowem – tworzymy miejsce, w którym pokonujemy wszelkie bariery.

Innowacyjne technologie i bezpieczeństwo

Centrum Medyczne Noviline to osiem gabinetów lekarskich oraz dwie sale zabiegowe przystosowane do drobnych zabiegów chirurgicznych, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt artroskopowy i laparoskopowy.

Centrum dysponuje też własnym oddziałem szpitalnym, o powierzchni 1000 m.kw. Sale operacyjne oddziału, zabezpieczone zostały trzema źródłami zasilania energii elektrycznej i wyposażone – zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami – w laminarny napływ powietrza oraz w gazy medyczne (pozwalające leczyć, znieczulać, poprawiać funkcje oddechowe i wspomagające wykonywanie procedur medycznych, ułatwiające rehabilitację oraz fizjoterapię). W skład oddziału wchodzą również cztery – dwu i trzy osobowe sale pooperacyjne o wysokim standardzie, centralna sterylizatornia i dział farmacji. W szpitalu wykonywane są zabiegi m.in. z zakresu ortopedii, urologii, chirurgii naczyniowej, kardiologii oraz zabiegów z dziedziny chirurgii plastycznej, chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, ginekologii, laryngologii i urologii.

Miejsca pracy i pakiety medyczne

Nowe centrum to także miejsca pracy – placówka zatrudnia 20 lekarzy specjalistów, pięciu anestezjologów i pełną obsadę pielęgniarską.

– W niedalekiej przyszłości chcemy zaproponować pacjentom pakiety medyczne dla osób prywatnych z całej Polski oraz wielkich przedsiębiorstw – mówi Magdalena Nowicka. – A w przyszłości myślimy nad rozwinięciem skrzydeł i otworzeniem oddzielnego oddziału, który miałby skupić  się  na  problemie lipodemii, rzadkiej choroby, której głównym objawem jest silny obrzęk tłuszczowy zlokalizowany w kończynach dolnych oraz nad otyłością olbrzymią. Pacjent byłby pod opieką chirurga, psychologa, psychiatry oraz dietetyka, więc znowu wracamy to idei kompleksowego  podejścia do pacjenta.

Magdalena Nowicka – chirurg ogólny i pasjonatka medycyny estetycznej z wieloletnim doświadczeniem z zakresu chirurgii plastycznej, popartym licznymi kursami medycznymi w kraju oraz za granicą i certyfikatami. Zdobywczyni statuetki „ Lider wśród Klinik zapewniających najwyższą jakość obsługi i bezpieczeństwa pacjenta“ w konkursie Polish Businesswomen Avord2017

Autor: Marzena Szwaczko

693400464

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.