Społeczna podstawówka nr 11 zaprasza na Dzień Otwarty

Szkołę przy Sienkiewicza można odwiedzić w sobotę (16 lutego). To najlepsza okazja, by poznać jej ofertę przed rozpoczynającą się wkrótce rekrutacją.

– Zapraszamy kandydatów do klas I-V, a także wszystkich, którzy chcą nas poznać – mówi Agata Baczewska, zastępca dyrektora SSP nr 11. – Nasi uczniowie oprowadzą gości po szkole, rodzice obecnych uczniów opowiedzą rodzicom przyszłych uczniów, jak funkcjonuje szkoła i odpowiedzą na ich pytania.

Ale będzie to też dzień pełen atrakcji: w poszczególnych salach zaprezentowane zostaną zajęcia plastyczne, szachowe, koło gier logicznych, zajęcia z wykorzystaniem tablicy multimedialnej i edukacyjnych klocków reco oraz trening umiejętności społecznych. Można będzie wziąć udział w  zajęciach z mikroskopami i w  prezentacji pracy grupy, przygotowującej się do konkursu Odyseja Umysłu.

– Dni otwarte mają na celu zaprezentowanie szkoły, ale jest to też okazja dla starszaków z przedszkola, by wcielić się w rolę ucznia klasy pierwszej podczas zajęć otwartych i przekonać się, że jest to ciekawe miejsce w którym bawimy się i uczymy – dodaje Agata Baczewska.

Szkoła przy Sienkiewicza 77 istnieje od sześciu lat i jest częścią Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji „Fabryczna 10”. Jej twórcom zależało na kameralnej atmosferze w szkole, dlatego też klasy są tu mało liczne, co sprzyja powstawaniu szczególnych relacji uczeń – nauczyciel w zespole, w którym wszyscy znakomicie się poznają. Uczniowie szkoły mają zwiększoną liczbę godzin matematyki i języka polskiego. Dodatkowo w planie lekcji są szachy i różnorodne, niestandardowe zajęcia pozalekcyjne: koło gier logicznych, koło kulinarne, trening umiejętności społecznych, spotkania kreatywnego myślenia, spotkania skupienia uwagi, klub młodego odkrywcy, koło matematycznego kangurka, zajęcia sportowe czy koła języków obcych. Wszystkie szkolne zajęcia mają na celu kształtowanie wiedzy poprzez praktykę, dlatego placówka organizuje wiele zajęć w terenie i w instytucjach kulturalnych – w bibliotece, białostockich teatrach, operze, kinach, księgarniach, galeriach, muzeach, warsztatach itp. Szkoła stawia też na integrację m.in. podczas wspólnych wyjazdów pozaszkolnych.

– Każda szkoła jest niezwykła, bo każda reprezentuje ludzi, którzy są z nią związani – mówi Ewa Drozdowska, dyrektorka ZSS. – Szkołę i jej atmosferę budują wszyscy: uczniowie, ich rodzice i dziadkowie, nauczyciele, pracownicy. Szkoły przy Fabrycznej i Sienkiewicza to kontynuacja tradycji już 30 letniej, którą dziś często reprezentują u nas dzieci naszych absolwentów. Myślę, że już od najmłodszych klas cenimy wszyscy spokojny rozwój, samodzielne wybory i dużo uśmiechu. Chcielibyśmy, by nasi uczniowie zachwycili się światem i wiedzą o nim, by chcieli samodzielnie zgłębiać tajemnice, których w nauce jest jeszcze wiele do wyjaśnienia.

Dzień otwarty dla kandydatów klas I-V  będzie trwał od godz. 10 do 13.

 

Autor: Marzena Szwaczko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.