Warsztaty HEBRAJSKI ALEF-BET, czytanie z macew, sprzątanie cmentarza

28 czerwca przy Wielkiej Synagodze w Tykocinie odbędą się pierwsze z serii czterech spotkań z alfabetem hebrajskim. Spotkanie będzie miało formę warsztatów. Organizatorem wydarzenia jest Muzeum w Tykocinie.

Uczestnicy poznają podstawy hebrajskiego alef-bet oraz zasady pisania liter, będą mieli także okazję spróbować swoich sił w ich kreśleniu i odnajdywaniu poznanych liter na przepięknych hebrajskich polichromiach pokrywających ściany Synagogi.

Druga część warsztatów odbędzie się na tykocińskim cmentarzu żydowskim. Uczestnicy warsztatów wykonają drobne prace porządkowe (koszenie i zgrabianie trawy wokół nagrobków) oraz wypróbują nabyte umiejętności odczytując nowo poznane litery z kamieni nagrobnych (macew).

Warsztaty są bezpłatne i otwarte dla wszystkich. Warto pamiętać o zabraniu nakrycia głowy i kremu z filtrem przeciwsłonecznym na czas pobytu na cmentarzu. Przyda się też, choć nie jest konieczny, drobny sprzęt ogrodniczy.

Data i miejsce: 28 czerwca 2018 r., godz. 16.00, Wielka Synagoga w Tykocinie (ul. Kozia 2)
Informacje i zapisy: Muzeum w Tykocinie, ul. Kozia 2, tel. (85) 718 16 13, 509 336 597


Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/v2.2/?id=http%3A%2F%2Fwww.kobiecybialystok.pl%2Fwarsztaty-hebrajski-tykocin%2F): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /wp-content/themes/ideaweb/template-parts/social-media.php on line 14