Wczasy odchudzające – jedna z metod odchudzania

Wczasy odchudzające – jedna z metod odchudzania

Odchudzać można się na różne sposoby. Jedne są bardziej skuteczne, inne mniej. Jednak pod uwagę należy wziąć nie tylko ich skuteczność, ale i wpływ na nasze zdrowie. A jak pod tym względem prezentują się wczasy odchudzające? Odpowiedzi szukaj poniżej.

Czym są wczasy odchudzające?

Na dźwięk słowa „wczasy” z pewnością masz przed oczami swój ostatni, lub najbliższy, urlop. Wczasy odchudzające jednak w niczym nie przypominają leniwego odpoczynku nad polskim morzem. Tutaj chodzi o ruch. Na wczasy odchudzające, nazywane też turnusem odchudzającym, wybierają się osoby, które chcą szybko i zdrowo zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Wszyscy dobrze wiemy, jak ciężko zrobić to samemu. W trakcie takiego wyjazdu mamy nie tylko wsparcie innych uczestników, którzy mają identyczny cel, ale także trenerów personalnych oraz dietetyków. Ci pierwsi dbają o to, by program treningowy był dopasowany do możliwości grupy, jednocześnie zaś był na tyle różnorodny, by ćwiczył wszystkie partie ciała. Z kolei dietetycy troszczą się o prawidłowe żywienie uczestników turnusu.

Jak wygląda trening?

Można powiedzieć, że wczasy odchudzające są wypełnione aktywnością fizyczną po brzegi. W zależności od ośrodka różne są ćwiczenia i godziny ich uprawiania. Jednak w większości przypadków dzień na turnusie zaczyna się wcześnie rano. Pierwszy posiłek wydawany jest około godziny 7-8 i już od 8-9 (jeszcze przed śniadaniem) zaczyna się trening. Z reguły kończy się on koło godziny 18-19 (z przerwami na posiłki) i wtedy następuje czas na regeneracje przed kolejnym dniem. A czego możemy się spodziewać? Wiele zależy od lokalizacji ośrodka. Jeżeli jest on w lesie nad jeziorem, zakres ćwiczeń jest dużo szerszy, niż w przypadku braku jeziora lub rzeki w okolicy. Oprócz klasycznych metod treningów, jak bieganie czy jazda na rowerze, wczasy odchudzające mogą oferować m.in.: gry zespołowe, spływy kajakowe, treningi lekkoatletyczne, tor przeszkód, zajęcia z siłowni czy pilates.

Wczasy odchudzające – jak je znaleźć?

W Polsce jest całkiem sporo ośrodków, które organizują wczasy odchudzające. Jeden z nich znajdziesz tutaj – https://www.foxbootcamp.pl/. Znalezienie pozostałych również nie będzie problemem. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę Google hasło „wczasy odchudzające” i zatwierdzisz to klawiszem „enter”. To najszybszy sposób, by trafić na strony internetowe ośrodków z całej Polski. Jedyne co musisz teraz zrobić, to porównać je między sobą i wybrać taki, który w największym stopniu spełnia twoje oczekiwania.


Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/v2.2/?id=http%3A%2F%2Fwww.kobiecybialystok.pl%2Fwczasy-odchudzajace-jedna-z-metod-odchudzania%2F): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /wp-content/themes/ideaweb/template-parts/social-media.php on line 14

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.