XV Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki na UwB

Zajrzyj na XV edycję Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki na Uniwersytecie w Białymstoku! To będzie nauka na wyciągnięcie ręki i dla każdego! Na wszystkie spotkania wstęp wolny.

Festiwalowe atrakcje zaplanowane przez Uniwersytet w Białymstoku rozpoczną się 19 maja (w piątek) od godz. 8.00 i potrwają do wieczora 22 maja (poniedziałek).

19 maja do południa na stoiska wydziałów na kampusie UwB zapraszamy przede wszystkim szkoły. Natomiast popołudnie to czas dla wszystkich ciekawych świata. Będzie artystycznie (wystawa foto i spektakl), naukowo – m.in. fizycy opowiedzą o swoim najnowszym odkryciu: super szybkiej metodzie zapisu informacji i edukacyjnie – m.in. podczas wielkiego turnieju chemicznego.

Niedziela 21 maja to Dzień Akademicki na Rynku Kościuszki! Piknik naukowy rozpocznie się o godz. 13.00 i potrwa do 18.00. Namioty UwB tradycyjnie staną w pobliżu fontanny. Każdy z wydziałów zaprezentuje atrakcyjne familijne imprezy. A na pamiątkę będzie można zrobić sobie zdjęcie z… łosiem.

Natomiast 22 maja odwiedź ezpośrednio na wydziały UwB.
W tym dniu każdy wydział organizuje imprezy na swoim „obiekcie”. Warto więc wcześniej uważniej przestudiować informator albo wejść na stronę festiwalu, by wybrać spośród setek oferowanych atrakcji te, które wydadzą się najbardziej interesujące.

Więcej informacji w postach w naszym wydarzeniu, a szczegółowy program prezentacji także na stronie: http://festiwal.umb.edu.pl/imprezy-uwb

Data: 19 maja o 8:00 do 23 maja o 15:00
Miejsce: Uniwersytet w Białymstoku, ul. M. Skłodowskiej-Curie 14, 15-097 Białystok