Jak dbać o swoją skórę?

Piękna cera dzięki kilku prostym radom

Piękna, gładka cera bez przebarwień i śladów zmęczenia to wzór, z którego chce czerpać wiele kobiet. Dlatego oprócz pielęgnacji ważne są również naturalne, domowe sposoby i zachowania, które przyczyniają się do uwypuklenia piękna skóry.

Higieniczny sen to podstawa

Sen o długości przynajmniej ośmiu godzin na dobę jest często wymieniany jako jeden z podstawowych objawów troski o piękną skórę. Faktycznie, zdrowy nocny spoczynek ma bardzo istotny wpływ na wygląd cery. Nie jest przecież logiczne wymaganie od skóry odpowiedniej regeneracji, na przykład pozbycia się toksyn, jeżeli nie ma ona na to szans. Poza długością snu istotna jest jego higiena, przez którą rozumieć należy wietrzenie pokoju przed udaniem się na spoczynek, nie włączanie w nocy wysuszającego naskórek kaloryfera oraz dokładny demakijaż przed snem. Jeżeli komuś zwyczajnie nie chce się poddawać wieczornym zabiegom oczyszczającym, nie powinien się w ogóle malować. W końcu demakijaż pozwala na pozbycie się z twarzy całego brudu i sebum, które uniemożliwiają skórze regeneracje poprzez dostęp tlenu. Przed snem nie warto siedzieć długo przed komputerem. Takie działanie z pewnością przełoży się na sińce pojawiające się pod oczami. Na stan skóry w noc negatywnie wpływa również nadmiar stresu.

Szklanka wody

Troska o piękną cerę, to również troska o zróżnicowaną dietę, która jest w stanie dostarczyć organizmowi wszelkich niezbędnych składników. Szczególnie istotne jest picie dużych ilości niegazowanej wody. Dwa litry stanowią absolutne minimum. O poranku najlepiej jest wypić szklankę lekko ciepłej wody z sokiem z cytryny i miodem. Dzięki takiej dawce witamin i nawilżenia na pusty żołądek, soki trawienne zostaną zneutralizowane. Skóra stanie się promienna i pozbawiona nieestetycznej szarości. Kawa wypita przed zjedzeniem pożywnego śniadania zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem.

Naturalna pielęgnacja

W trosce o piękną cerę nie warto zapominać o odpowiedniej pielęgnacji. Dobrze jest ufać naturze. W sytuacji, kiedy urodowym problemem są opuchnięte oczy i cienie pod nimi, warto ratunku poszukać w najbliższym sklepie warzywnym albo jeszcze lepiej – u zaprzyjaźnionego posiadacza ogródka. Wybawieniem jest ogórek. Schłodzony w lodówce i pokrojony na cienkie plastry skutecznie niweluje oznaki przepracowania. Maseczka z ugotowanej i rozgniecionej na papkę marchewki, z dodatkiem soku z cytryny i oliwy z oliwek, to doskonały pomysł na nadanie skórze pięknego, zdrowego kolorytu. Z kolei mus wykonany z banana ma ekspresowe działanie naprawcze. Wszystkie typy skóry mogą skorzystać ze zdrowotnego działania naturalnego miodu. Koi, nawilża i odżywia skórę, dostarczając jej bomby witaminowej. Każdy powinien poszukać idealnego sposobu dla siebie.

Tak naprawdę domowych sposobów na piękniejszą skórę jest bardzo wiele. Należy jedynie umiejętnie je wykorzystać. I tak jak we wszystkim – upór i konsekwencja w działaniu przynieść mogą zaskakujące rezultaty. Najlepiej jest po prostu zmienić nawyki na lepsze – to zawsze przynosi świetne rezultaty.

Preparaty do odżywionej skóry dostępne w sklepie Spiropharm