Jak zorganizować małe przyjęcie w domu?

Organizacja przyjęcia w domu ma wiele zalet. Nigdzie nie ma przecież tak kameralnej i swobodnej atmosfery jak we własnych czterech ścianach. W domu można urządzić spotkanie rodzinne z okazji jakiegoś ważnego wydarzenia, na przykład rocznicy ślubu. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by bez specjalnej okazji zaprosić na małe przyjęcie grono bliskich i przyjaciół. O czym warto pamiętać, by takie spotkanie było udane?

Planowanie z odpowiednim wyprzedzeniem

Planowanie domowego przyjęcia najlepiej zacząć około miesiąca wcześniej. Pierwszym krokiem może być sporządzenie listy gości, których chcemy zaprosić oraz wyznaczenie konkretnej daty. Ponieważ w naszych czasach wiele osób ma bardzo napięty plan zajęć, lepiej poinformować ich o naszym zaproszeniu ze sporym wyprzedzeniem. Ważnym elementem każdej udanej imprezy jest oczywiście pyszne jedzenie. Dlatego zaplanujmy, co chcielibyśmy podać naszym gościom. Warto przy tym pamiętać, że samodzielne przyrządzanie wszystkich potraw jest bardzo czasochłonne i wymaga wiele pracy.

Jeśli chcemy uniknąć takiego obciążenia, dużą pomocą może okazać się kucharz do wynajęcia. Taki doświadczony, prywatny szef kuchni przygotuje za nas jedzenie, a my będziemy mogli w pełni korzystać z towarzystwa gości. Jeśli chodzi o drobne przekąski, słodycze, a także alkohol, możemy postawić na klasyczne rozwiązania lub też zaskoczyć bliskich czymś ekstrawaganckim. W zależności od charakteru naszego przyjęcia możemy też zaplanować różne rozrywki. Jeśli chcemy, by na spotkaniu była muzyka, zastanówmy się wcześniej nad jej doborem. Być może przyda się dodatkowy, przenośny głośnik. Oczywiście muzyka nie może być zbyt głośna, by nie przeszkadzała podczas rozmów.

Zaplanowanie z wyprzedzeniem poszczególnych elementów przyjęcia pozwoli nam uniknąć niepotrzebnego stresu. Pamiętajmy, że jeśli chcemy skorzystać z usług innych osób, czasem trzeba się z nimi skontaktować dużo wcześniej. Animator zabaw, kelner, czy kucharz do wynajęcia powinni być zamówieni nawet parę tygodni przed planowanym spotkaniem.

O czym jeszcze warto pamiętać podczas organizowania przyjęcia?

Aby zrobić dobre wrażenie na gościach, warto zadbać o atrakcyjną dekorację pomieszczenia, w którym odbędzie się spotkanie. Dużo zależy od rodzaju imprezy oraz naszych osobistych preferencji. Balony, serpentyny, wazony z kwiatami, pachnące świeczki- to tylko kilka z wielu możliwości. Równie ważna jest też dekoracja stołu. Kiedy nasz prywatny szef kuchni przyrządzi pyszne dania, chcemy podać je na eleganckiej zastawie stołowej. Nie zapomnijmy też o wzorzystych serwetkach i ładnym obrusie.

Możemy własnoręcznie przygotować małe wizytówki z imionami naszych gości, które wskażą im wyznaczone dla nich miejsca. Drobne elementy składają się na cały efekt końcowy, który zadecyduje o tym, czy przyjęcie będzie miłe. Przede wszystkim jednak nie zapominajmy o dobrym humorze- to przecież czas, który chcemy spędzić z rodziną i przyjaciółmi w radosnej atmosferze. Jeśli w przygotowania włożymy serce, wtedy na pewno impreza będzie udana.

Artykuł powstał we współpracy z ulalachef.com.pl