Jesień w górach – odkryj uroki wypoczynku po sezonie

Polskie Góry są piękne o każdej porze roku. To fakt, któremu trudno zaprzeczyć. Jesienią w górach można się jednak zrelaksować i doświadczyć kontaktu z naturą w sposób szczególny. Dlaczego warto wybrać się w góry właśnie o tej porze roku? Oto kilka faktów!

Polskie Góry są piękne o każdej porze roku. To fakt, któremu trudno zaprzeczyć. Jesienią w górach można się jednak zrelaksować i doświadczyć kontaktu z naturą w sposób szczególny. Dlaczego warto wybrać się w góry właśnie o tej porze roku? Oto kilka faktów!

Cisza i spokój

Na próżno szukać tych dwóch składników udanego wypoczynku na najpopularniejszych szlakach w szczycie sezonu wakacyjnego. Góry są też niejednokrotnie „przepełnione” zimą, gdy najeżdżają je tłumy miłośników szaleństwa na stokach. Ale jesienią jest inaczej…

To czas, w którym nawet w najchętniej odwiedzanych górskich zakątkach naprawdę panuje spokój. To czas, w którym można wyjść na szlak i w zupełnej ciszy, bez konieczności przepychania się przez tłumy turystów, można się dotlenić, odstresować, pobyć sam na sam z własnymi myślami. Czy nie jest to kusząca perspektywa?

Bajeczne widoki

Wspaniała polska jesień rozpieszcza nas cudownymi krajobrazami, gdy liście drzew zmieniają barwę i mienią się wszystkimi kolorami tęczy. W górach efekt ten jest spektakularny. Nie ma nic przyjemniejszego niż wędrówka górskim szlakiem w otoczeniu malowniczej przyrody.

Niższe ceny

Kiedy tylko turystów zaczyna ubywać, ceny spadają. Warto to wykorzystać i wybrać się choćby na krótki jesienny wyjazd, by móc cieszyć się wszystkimi atrakcjami w często dużo niższej cenie niż ta w sezonie. Jest to szczególnie opłacalne w przypadku dłuższego pobytu lub/i wyjazdu w licznym gronie. Wówczas można naprawdę sporo zaoszczędzić!

Jednym z godnych polecenia miejsc na jesienny wypad w góry jest Hotel Arłamów położony malowniczo w otoczeniu Gór Sanocko-Turczańskich. Na gości czeka w nim moc atrakcji zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla tych, którzy planują spędzić przyjemny czas z przyjaciółmi lub z drugą połówką. Bogata oferta spa & wellness urzeknie każdego, podobnie jak przestronne, komfortowe i świetnie wyposażone pokoje. Pakiety pobytowe oraz podstawowe informacje znajdziecie pod adresem www.arlamow.pl/spa-w-gorach

Aktywność zawsze jest dobra!

Warto być aktywnym przez cały rok, by zachować dobrą kondycję i jeszcze lepsze samopoczucie. Góry dają wiele możliwości spędzania czasu w ruchu. Jesienią można pokusić się o różne formy aktywności – zwłaszcza wówczas, gdy pogoda sprzyja, bo nie ma upałów, a z drugiej strony nie jest jeszcze zimno. Piesze wędrówki czy jazda na rowerze to nie jedyne opcje. Można spróbować sił we wspinaniu, jeździe konnej i wielu innych dyscyplinach.

O czym pamiętać?

Jesień to wymarzona pora roku na mniej czy bardziej aktywny wypoczynek z górami w tle. Należy jednak pamiętać o tym, by na wyprawę na szlak przygotować się odpowiednio. Ubranie „na cebulkę” jest obowiązkowe. W górach pogoda zmienia się szybko o każdej porze roku.

Jesienią w południe może być gorąco, a już za chwilę zdecydowanie chłodniej, dlatego podczas dłuższej wyprawy warto mieć pod ręką coś cieplejszego do ubrania. Koniecznie też należy na bieżąco sprawdzać prognozę pogody i zachować ostrożność na szlaku. Jeśli prognozy nie są obiecujące, ma padać deszcz, lepiej przełożyć wycieczkę na szczyt na inny dzień i pozostać w niższych partiach gór.