Kino Konesera – plan na lipiec #KONKURS


kadr z filmu "Babka"

Kino Konesera to filmy niebanalne, niszowe, z ciekawą fabułą i inteligentnym humorem. W lipcu zobaczycie aż 4 filmy tego rodzaju. Pierwszy już w najbliższą środę – 6 lipca. Mamy dla Was po 3 wejściówki na każdy z nich.

W lipcu 2016 w ramach Kina Konesera zobaczycie filmy:

06.07 – Babka,

13.07 – Szermierz,

20.07 – Piknik z niedźwiedziami,

27.07 – Wojna.

Wyświetlane historie mają nie tylko uprzyjemnić Wam spędzony letni czas w kinie, ale również wzbogacić o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Przed seansem kinomanów czeka ciekawa prelekcja nt filmu oraz słodki poczęstunek. Życzymy zatem udanej zabawy.
Harmonogram seansów (Helios Alfa):
“BABKA ” – 06 lipca 2016, g. 18:45
Reżyseria: Paul Weitz
Scenariusz: Paul Weitz

Opis:

Elle Reid (Lily Tomlin) właśnie rozstała się z dziewczyną, z którą przez długi czas dzieliła życie. I właśnie wtedy w drzwiach jej domu pojawia się Sage (Julia Garner), ciężarna wnuczka, która do wieczora musi zebrać 600 dolarów, by nie wpaść w kłopoty. Wiecznie spłukana Elle wybiera się z Sage w podróż po znajomych, byłych znajomych, dawnych partnerach i partnerkach, przyjaciołach i byłych przyjaciołach, by zdobyć potrzebną sumę. Przepełniony humorem, nostalgią i wzruszający obraz Paula Weitza to uniwersalna historia o miłości, rodzinnych więzach i sile przyjaźni.

 

SZERMIERZ” – 13 lipca 2016 r.

Reżyseria: Klaus Haro

Scenariusz:Anna Heinamaa

Opis

Endel Neils, współpracownik stalinowskiej tajnej policji, ucieka z Leningradu do zapomnianej przez Boga estońskiej wsi. Zatrudnia się jako nauczyciel w miejscowej szkole, przy której otwiera klub szermierski. Miejscowe dzieci szybko łapią bakcyla sportu. Neils okazuje się zdolnym i wyrozumiałym nauczycielem, który do wychowanków podchodzi z miłością. Wielu uczestników jego kursu to sieroty, które straciły rodziców w wyniku akcji przesiedleńczych organizowanych przez Sowietów. Wprawiają się w nowym fachu tak bardzo, że zaczynają marzyć o udziale w mistrzostwach organizowanych w Leningradzie. Neils staje przed dylematem: chronić siebie i zawieść swoich podopiecznych, czy skonfrontować się ze swoją przeszłością, ryzykując przy tym własne życie. Problem staje się poważny, gdy inny nauczyciel zaczyna dociekać, czym mężczyzna parał się wcześniej.

 

“PIKNIK Z NIEDŹWIEDZIAMI” – 20 lipca 2016 r.

Reżyseria: Ken Kwapis

Scenariusz: Bill Holderman, Michael Arndt

Obsada: Robert Redford, Nick Nolte, Emma Thompson

Opis

Sławny pisarz, Bill Bryson (Robert Redford), ani myśli o spokojnej emeryturze. Na przekór rodzinie i pięknej żonie (Emma Thompson) postanawia wybrać się w podróż życia. Zamierza przebyć na piechotę Szlak Appalachów – liczącą 2200 mil, malowniczą trasę, łączącą stany Georgia i Maine. Nie mogąc znaleźć innych towarzyszy, Bryson zabiera na wyprawę dawno niewidzianego przyjaciela, Katza (Nick Nolte), notorycznego podrywacza, dla którego ekspedycja jest sposobem na ucieczkę przed wierzycielami. Na szlaku szybko okazuje się, że dla każdego z podróżników słowo „przygoda” ma zupełnie inne znaczenie. A im dalej w las, tym robi się zabawniej!

 

“WOJNA” – 27 lipca 2016 r.

Reżyseria: Tobias Lindholm

Scenariusz: Tobias Lindholm

Opis

Sierżant Claus Pedersen stacjonuje wraz ze swoją kompanią na afgańskiej prowincji. W tym czasie żona dowódcy, Maria musi sobie radzić z trudami codziennego życia bez męża, samotnie wychowując trójkę dzieci. Podczas rutynowej misji żołnierze dostają się w krzyżowy ogień talibów. Aby ratować swoich ludzi, Claus podejmuje dramatyczną decyzję, w wyniku której zostaje oskarżony o popełnienie zbrodni wojennej. Konsekwencje czynu poważnie dotykają, zarówno sierżanta, jak i jego rodzinę.

KONKURS

Do wygrania 12 pojedynczych zaproszeń na Kino Konesera w Kinie Helios Alfa

Otrzymają je osoby które spełnią łącznie poniższe warunki konkursowe:

a) polubią post konkursowy na naszym fanpejdżu i zapiszą się do naszego newslettera oraz z tego samego adresu mailowego prześlą wiadomość z tytułem: “Kinem Konesera- lipiec 2016”

b) podadzą tytuły filmów z artykułu

Wejściówkę otrzyma co druga osoba, która prawidłowo prześle wiadomość. Zaproszenia przyznajemy zgodnie z chronologią seansów. Zaproszenia do odebrania w Galerii Alfa w dniu seansu.

Odpowiedzi ślijcie na: konkurs@kobiecybialystok.pl

Uwaga! Udział w konkursie jest równoznaczny ze zgodą na publikację imienia i nazwiska w wynikach konkursowych serwisu Kobiecy Białystok oraz profilach społecznościowych serwisu.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności serwisu