Otwarcie sadu edukacyjnego

Pierwszy w Białymstoku sad edukacyjny jest już gotowy. W parku na osiedlu Antoniuk posadzono drzewka i krzewy owocowe, zostały zamontowane elementy małej architektury i plansze edukacyjne. Otwarcie sadu – w środę, 1 maja.

Jest to kolejne w naszym mieście, atrakcyjne miejsce do wypoczynku i rekreacji. Na powierzchni 850 m2, na planie koła, w Parku Antoniuk przy ul. Wierzbowej zostało posadzonych 25 drzew owocowych. Znajdują się tam różne gatunki i odmiany jabłoni, grusz, wiśni, czereśni, śliw, także te trochę zapomniane, jak np. papierówki, antonówki, kosztele, węgierki dąbrowickie czy śliwki uleny. Wśród krzewów dominują porzeczki czarne i czerwone, maliny, agrest, dereń jadalny. Jest ażurowa altana, są płotki wiklinowe, domki dla owadów oraz elementy edukacyjne w postaci tablic z opisem starych odmian drzew i krzewów.

Otwarcie sadu edukacyjnego odbędzie się w środę, 1 maja o godz. 10.00. Miasto przygotowało z tej okazji prezent dla białostoczan – 1 tys. drzewek owocowych. Będzie można je otrzymać i posadzić w swoim ogrodzie.

– Serdecznie zapraszamy naszych mieszkańców, aby korzystali z tego nowego miejsca do wypoczynku – zachęca Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku. – Oczywiście kiedy doczekamy się tam owoców, też będą służyły białostoczanom.

Sad edukacyjny na Antoniuku jest pierwszym takim przedsięwzięciem w Białymstoku. Jeśli spodoba się mieszkańcom, w przyszłym roku na terenie miasta zostanie założony kolejny taki sad.

Anna Kowalska (UMwB, www.wschodzacybialystok.pl)