5 powodów, dla których chusta na lato to doskonały pomysł

Przeglądając zdjęcia w sieci można być niemal pewnym, że chusty robione na drutach czy szydełku to dodatki na zimne dni. Warto jednak wiedzieć, że tak nie musi być. Delikatne, ażurowe chusty z przewiewnych włóczek doskonale sprawdzą się również podczas wakacji. Zobacz, dlaczego warto mieć taką chustę pod ręką.

1. To wspaniały dodatek do odzieży letniej

Dziergane chusty o ażurowych wzorach wspaniale prezentują się jako dodatek do letnich kreacji. Coraz częściej stają się uzupełnieniem sukienek wyjściowych, a przecież lato to czas wesel oraz wszelkich imprez plenerowych i nie tylko.

2.Osłona przed skwarem i chłodem

Chusty wykonane z bawełny lub mieszanek bawełny z lnem czy akrylem są przewiewne i nie grzeją, co latem jest sporą zaletą. Nie oznacza to jednak, że nie chronią przed zimnem, a wręcz przeciwnie. Chustę można wykorzystać jako osłonę przed letnim skwarem oraz zarzucić na ramiona chłodnym wieczorem. Niezależnie od tego do czego będzie wykorzystana z pewnością się sprawdzi.

3. Za duży dekolt? To nie problem

Zdarza się, że piękna bluzka ma tak duży dekolt, że trudno ją założyć. Jak łatwo można przekonać się zwiewne chusty mogą być remedium na ten problem. Wystarczy delikatnie owinąć szyję chustą, aby duży dekolt przestał być problemem.

4. Nie tylko szyja, ale również ramiona

Ciekawie upięta chusta może zakryć wiele niedoskonałości kobiecego ciała. Zarzucona na ramiona ukryje zbyt silną lub nierówną opaleniznę. Pomoże też zakryć zbyt masywne lub zbyt drobne ramiona.

5. Chusta w roli odzieży

Dziergane chusty kojarzą się z owiniętą szczelnie szyją lub zarzuconym na ramiona trójkątem. Warto jednak wiedzieć, że to tylko maleńki ułamek możliwości jakie daje chusta. Umiejętnie zawiązana może zastąpić m.in. spódnicę, czy bluzkę.

Chusty robione na drutach czy szydełku prezentują się wspaniale nie tylko zimą, kiedy używane są zamiast szalików. W letniej odsłonie mogą być tak samo praktyczne i tworzyć wyjątkowo piękne dodatki do odzieży codziennej i tej wyjściowej. Można je również ciekawie zawiązać i w ten sposób stworzyć unikalny top lub spódniczkę.

Tekst został napisany we współpracy z serwisem JagaMajaga promującym rękodzielnictwo.