Spotkanie z Alpakami Fundacji #BiałystokDziałaMY. FOTORELACJA

Spacery z alpakami, przytulanie, głaskanie i karmienie tych przemiłych i terapeutycznych zwierząt to jedne z wielu atrakcji, które czekały na was 19 marca w Parku Antoniuk przy ul. Wierzbowej. To właśnie tam Fundacja #BiałystokDziałaMY zorganizowała festyn charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie.

Cztery alpaki: Czoko, Kubuś, Imbir i Chmurka były główną atrakcją festynu a spacer z nimi był nie tylko czystą przyjemnością, ale także działaniem terapeutycznym  dla wszystkich osób w nim uczestniczących.
Alpakoterapia, bo tak nazywa się terapia z udziałem tych zwierząt, doskonale redukuje stres, podnosi poziom tzw. hormonów szczęścia w organizmie, obniża poziom kortyzolu – hormonu stresu, dzięki czemu kontakt z nimi wycisza i uspakaja. Alpalki doskonale się nadają do wsparcia leczenia zespołu stresu pourazowego. Z tego niecodziennego doświadczenia skorzystać mogły zarówno dzieci polskie jak i ukraińskie.
Na odwiedzających wydarzenie czekały także duże bańki mydlane, malowanie buzi farbkami oraz zabawy z chustą animacyjną.
Datki ze spaceru ze zwierzętami oraz pozostałych atrakcji wydarzenia zostały przekazane Fundacji #BiałystokDziałaMY na pomoc Ukrainie.
Pogoda dopisała , frekwencja również, dzieci szczęśliwe, dorośli uśmiechnięci, wolontariusze wspaniali, i my też mega zadowolone. – mówią założycielki Fundacji.  Dziękujemy za każde radosne oczy, które wczoraj spotkałyśmy. Dało to nam mnóstwo pozytywnej energii i motywację do dalszego działania. – dodają.
Fundacja we współpracy z Wioską Indiańską w Supraślu,  alpakami oraz wolontariuszkami, które pięknie malowały twarze i bawiły najmłodszych, na pomoc dla Ukrainy zebrały 4 121,72 zł.
Zdjęcia pochodzą od Fundacji #BiałystokDziałaMY.