Akcja „Zerwijmy łańcuchy” i „Parada Adopciaków” już w najbliższą sobotę!

W sobotę, 6 października, w całej Polsce odbędzie się akcja „Zerwijmy łańcuchy”. Swoją odsłonę już po raz kolejny będzie miała też w Białymstoku.

Jak co roku zachęcamy do wzięcia udziału w tym happeningu,aby symbolicznie przywiązać się do budy i poczuć ciężar psiego łańcucha na własnej szyi. „Protestujemy, gdyż trzymanie psów na łańcuchach jest nadal częstym zjawiskiem, a jest to: niezgodne z prawem,niehumanitarne i niebezpieczne dla ludzi” – mówią organizatorzy.

Przyjdź ze swoim pupilem w sobotę o godz. 12.00 przed pomnik Psa Kawelina w Parku Planty w Białymstoku.
Z tego miejsca też o godz. 13.00 wyruszy 3. Parada Adopciaków z białostockiego schroniska, która przejdzie przez park i zakończy się przed Teatrem Dramatycznym.

„Parada jest to swojego rodzaju spotkanie towarzyskie naszych byłych podopiecznych oraz ich nowych rodzin z pracownikami i wolontariuszami ze schroniska. Jesteśmy bardzo ciekawi jak wyglądają po kilku tygodniach, miesiącach i latach od momentu adopcji. To okazja do rozmów, spotkań, często wzruszeń. To też okazja do promocji schroniskowych psów – że one nie są gorsze, że potrzebują miłości i ciepła, a dając im dom, zyskujemy nowego przyjaciela” – mówi kierowniczka Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku Anna Jaroszewicz.