Antyperspirant w sprayu czy roll-on?

Antyperspirant w sprayu czy roll-on?

Antyperspirant to podstawowy kosmetyk, który znajdziemy w każdej kosmetyczce – i panów, i pań. Umożliwia on ochronę przed potem, nieprzyjemnym zapachem oraz mokrymi plamami pod pachami. Warto sięgać po znane produkty (konsumenci doceniają antyperspiranty Garnier), jeśli chcemy mieć pewność, że będziemy czuć się sucho i komfortowo przez długi czas. Jakie produkty wybierać – w wersji roll-on czy w sprayu? I czy w ogóle jest jakaś różnica?

 

Dobry antyperspirant to podstawa, szczególnie że jest to kosmetyk, z którego większość ludzi korzysta codziennie albo prawie codziennie. Powinien więc być najwyższej jakości. W tym przypadku nie ma miejsca na nieskuteczne działanie. Specyfik musi gwarantować użytkownikom komfort i suchość pod pachami nawet w nagłych sytuacjach. Dezodoranty Garnier czy innych znanych marek to kosmetyki w różnych wersjach – sztyfcie, roll-on czy sprayu. Czy różnią się one między sobą tylko sposobem aplikacji?

Antyperspirant – skuteczna ochrona przed potem

Każdy z nas się poci. Standardowo wydalamy dziennie około 2 litrów płynów – przez skórę i z moczem. Jedni pocą się więcej, inni mniej. Zależy to bowiem od wielu różnych czynników. Pot jest wydzielany przede wszystkim wtedy, gdy wzrasta temperatura naszego ciała, a więc podczas intensywnych ćwiczeń, silnego stresu bądź nagłej, niespodziewanej sytuacji. Wpływ na to mogą mieć też liczne choroby, np. cukrzyca.

Aby zwalczyć problem pocenia się, praktycznie wszyscy sięgają po dezodoranty i antyperspiranty. Różnica między nimi jest taka, że pierwszy maskuje pot, a drugi ogranicza jego wydzielanie dzięki solom glinu, które aktywują się, gdy wzrasta temperatura ciała – wówczas zwężają się pory.

Antyperspiranty w sprayu – zalety i wady

Antyperspiranty Garnier to jedne z wielu oferowanych przez różne marki produktów w sprayu, które są lubiane i stosowane przez ludzi na całym świecie. Docenia się je przede wszystkim za to, że mogą być używane przez kilka osób bez szkody dla zdrowia. Dzieje się tak, gdyż aplikując kosmetyk, rozpylamy go w pewnej odległości od skóry, nie dotykamy jej, a więc nie przenosimy zarazków. Antyperspiranty tego typu są szybkie w użyciu, jednak są nieco większe niż np. te w sztyfcie czy w wersji roll-on.

Antyperspiranty roll-on – zalety i wady

Popularnością cieszą się też kosmetyki do walki z potem w wersji roll-on – chodzi o tzw. kulkę. Tu plusem jest niewątpliwie fakt, iż opakowanie jest nieduże, więc zajmuje mało miejsca w kosmetyczce i można je zabrać wszędzie. Dobrej jakości specyfiki, np. antyperspiranty Garnier, wchłaniają się dość szybko, ale mimo to tuż po aplikacji należy odczekać, aż preparat się wchłonie, i dopiero wtedy nakładać bluzkę. Kosmetyk ma bezpośredni kontakt ze skórą, więc dzielenie się nim z innymi osobami jest niehigieniczne.