Białystok laureatem w Rankingu Samorządów magazynu Rzeczpospolita

Dziś (30 września) zostały ogłoszone wyniki XV Rankingu Samorządów organizowanego corocznie przez magazyn Rzeczpospolita. Nasze miasto znalazło się w prestiżowym gronie laureatów tegorocznej edycji rankingu. Uroczysta gala odbyła się w warszawskim Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.   

Projekt Rzeczpospolitej ma na celu wskazanie najlepiej zarządzanych miast i gmin w Polsce. Kapituła sprawdza, które samorządy najbardziej dbają o rozwój i standard życia mieszkańców, jednocześnie nie zapominając o bezpieczeństwie finansowym.

W tym roku w Rankingu Samorządów Białystok zajął 7. miejsce w kategorii „Miasta na prawach powiatu”. W ubiegłorocznym zestawieniu nasze miasto uplasowało się na 29 pozycji wśród 65 polskich miast w tej samej kategorii. Podczas dzisiejszej uroczystości prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski odebrał nagrodę z rąk przewodniczącego Kapituły Rankingu, prof. Jerzego Buzka.

– Ranking Rzeczpospolitej w wiarygodny sposób ocenia dokonania lokalnych władz. Dlatego cieszę się, że nasza polityka zrównoważonego rozwoju została doceniona i Białystok znalazł się wśród laureatów na wysokim, siódmym miejscu. To duży skok w porównaniu z poprzednią edycją rankingu, gdzie nasze miasto było ujęte w trzeciej dziesiątce  – powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Wydarzeniem specjalnym gali było ogłoszenie laureata Nagrody Fundament Rzeczpospolitej im. Michała Kuleszy, przyznawanej za wybitne dokonania na polu budowy samorządu lokalnego. Nagrodę tę otrzymał Piotr Uszok, były prezydent Katowic i zasłużony samorządowiec. Jednym z punktów programu uroczystości była debata na temat finansowania rozwoju samorządów.

 

Agnieszka Błachowska (UMwB)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.