Budżet Obywatelski – zagłosuj

O północy rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2019. Do wyboru jest ponad 90 pomysłów. Czeka 10 milionów złotych. Oddawanie głosów – przez internet i w punktach – potrwa do 17 października.

 

W tej edycji Budżetu Obywatelskiego pod głosowanie mieszkańców poddane są 93 projekty. Wśród nich jest 16 ogólnomiejskich, 36 osiedlowych, 33 oświatowe i 8 zielonego budżetu. Elektroniczna karta do głosowania znajduje się na stronie www.bialystok.pl/survey/budget2019. Głosując przez internet trzeba pamiętać o potwierdzeniu swojego głosu – klikając w link aktywacyjny otrzymany na e-maila. Tylko takie głosy zostaną uznane za ważne. Wyniki poznamy do 31 października.

Warto pamiętać, że głosować mogą mieszkańcy Białegostoku (od 13 roku życia za zgodą opiekuna prawnego). Zagłosować można tylko jeden raz – wypełniając kartę papierową lub elektroniczną. Jedna osoba może poprzeć maksymalnie 4 projekty z dowolnej kategorii. Głosy można oddawać w punktach konsultacyjnych lub przez internet.

– Dlaczego warto zagłosować? Wystarczy przypomnieć, że już wiele inwestycji doczekało się realizacji dzięki środkom z poprzednich edycji Budżetu Obywatelskiego i oczywiście głosom białostoczan. Powstały w naszym mieście, na naszych osiedlach, nowe boiska, drogi, place zabaw, siłownie pod chmurką – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Wypełnioną kartę do głosowania można oddać w następujących miejscach:

  • Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 1,
  • Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ul. J. K. Branickiego 3/5,
  • Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3,
  • mobilnym punkcie konsultacyjnym – autobusie.

W budynkach urzędu przy ul. Słonimskiej 1 i J. K. Branickiego 3/5 można głosować w godz. 8.00-17.00 (poniedziałki) i 7.30-15.30 (wtorki-piątki). W Centrum Aktywności Społecznej w godz. 8.00-20.00 od poniedziałku do niedzieli.

Rozkład mobilnego punktu do głosowania (w godz. 10.00-18.00):

  • przystanek Al. J. Piłsudskiego/rzeka Biała – 3, 10 i 17 października,
  • Rynek Kościuszki – 6,7,13 i 14 października.

Budżet Obywatelski funkcjonuje w Białymstoku od 2013 roku. W poprzednich pięciu edycjach pod głosowanie mieszkańców poddano 270 projektów, ponad 120 zostało wytypowanych do realizacji. Białostoczanie oddali łącznie 189,2 tys. głosów.

Wykazy projektów znajdują się na stronie www.cas.bialystok.pl.

 

Źródło: UMB