Dlaczego warto pić wodę?

Wodę pijemy każdego dnia, zawsze wtedy, kiedy chcemy ugasić pragnienie. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, jak ważny jest ten składnik dla naszego organizmu. Woda nie tylko gasi pragnienie, kiedy po prostu chce nam się pić.

Okazuje się, że jest niezbędna, by wszystkie narządy naszego ciała mogły funkcjonować prawidłowo. Odwodnienie zaś zagraża nie tylko naszemu zdrowiu, ale w skrajnych przypadkach również życiu. Dowiedz się więcej.

Bo woda działa oczyszczająco

Kiedy wiemy już, że woda jest nam po prostu niezbędna do życia i oczywiście gasi pragnienie, warto poznać więcej jej nie zawsze znanych właściwości. Wodę należy pić każdego dnia, regularnie i to w ilości minimum 1,5 litra na dobę. Lepiej pić wodę często i małymi łykami, dzięki czemu będziemy dostarczać płyn stale w odpowiedniej ilości. Z tego tez powodu tak ważny musi być dla każdego z nas stały dostęp do wody pitnej. Dzisiaj jest to już na szczęście standard, a dystrybutor na wodę znajdziemy w szkołach, urzędach czy każdej firmie. Dostawa wody do firmy jest zresztą traktowana jak dodatkowy bonus, jeśli oferowana jest z filtrowana w baniakach bądź za pośrednictwem dystrybutorów bezbutlowych.

Woda oczyszcza nasz organizm z toksyn i wszelkich zanieczyszczeń, dzięki czemu dłużej możemy cieszyć się pełnym zdrowiem.

Bo woda odchudza

Dietetycy zalecają picie wody w dużych ilościach wszystkim tym, którzy chcą się pozbyć nadmiernych kilogramów. Dystrybutor wody będzie w częstym użytku, bo ta pomaga regulować procesy trawienne, przyśpiesza metabolizm, wydala rozbite cząsteczki tkanki tłuszczowej, pozwala wydalać złogi, toksyny i inne zanieczyszczenia. Co ważne, woda pozwala dawać uczucie sytości i pełnego brzucha, przez co jemy mniej. Zaleca się wypicie szklanki wody 10 minut przed serwowanym posiłkiem. Dzięki temu z talerza zniknie mniej jedzenia.

 

Bo woda korzystnie wpływa na skórę

Rzeczywiście, dostarczanie płynów w odpowiedniej ilości wpływa na naszą cerę. Ta staje się odpowiednio nawilżona, bo nawilżanie skóry przebiega przecież nie tylko poprzez stosowanie kremów, ale właśnie od wewnątrz. Woda ujędrnia skórę, zapobiega jej wiotczeniu, niweluje niedoskonałości w postaci zmarszczek. Cera nie jest szara i matowa, ale promienna.

Pamiętaj, że nigdy nie należy bagatelizować pierwszych sygnałów, które mogą świadczyć o odwodnieniu organizmu. Osłabienie, uczucie pragnienia, suchość w ustach, suchość skóry, to pierwsze znaki ostrzegawcze. Trzeba zdać sobie sprawę, że 10% ubytek wody z naszego organizmu nie pozwala nam wykonywać działań fizycznych, a 20% doprowadza do śmierci.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały udostępnione przez dostawcę wody do firm: woda365.pl

Komentarz

  • ~ewelina 30 maja 2019, 16:06

    Picie wody ma same korzyści. Zaczynam dzień od szklanki cisowianki z cytryną i pozbyłam się problemów z przemianą materii, cellulit też się jakby zmniejszył.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.